ZA VIKEND 30 ZARAŽENIH: Epidemiološka situacija u Pirotskom okrugu
U DANE vikenda, na području Pirotskog okruga testirano je 179 građana, od kojih je 30 pozitivno na korona virus.
Foto: V.Ć.
Među novozaraženim je 24 iz Pirota, tri građana sa područja Babušnice, dva iz Bele Palanke, i jedan iz Dimitrovgrada. Broj zaraženih je svakako veći, ali se mnogi ne javljaju lekarima, procenjuju u pirotskom ZZJZ.
Od početka godine, na području okruga kovid je registrovan kod 8.288 osoba, dok su 64 građana izgubila bitku sa posledicama zaražavanja. U Opštoj bolnici u Pirotu trenutno je na lečenju pet pacijenata, od kojih su četiri iz ovog grada i jedan iz Palanke.
Tokom minulog vikenda u kovid ambulati Tijabara obavljeno je 137 pregleda, od kojih je 89 prvih, i 48 kontrolnih. U Dečjoj kovid ambulanti na Keju obavljeno je 188 pregleda, od kojih je 138 prvih i 50 kontrolnih. Lekari Centra za kontrolu i prevenciju bolesti ZZJZ procenjuju da su kumulativne stope potvrđenih slučajeva u okrugu u padu.
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)