UZ SUBVENCIJE - 200 NOVIH TRAKTORA: Ivanjički poljoprivrednici uz pomoć države kupuju mehanizaciju (FOTO)
IVANjIČKIM poljoprivrednicima dodeljeno je 12 novih traktora, i to u okviru Projekta za konkurentnu poljoprivredu, kojim Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede i Svetska banka daju 50 odsto ukupne vrednosti mašine, 40 odsto vrednosti dolazi od kreditnog finansiranja u saradnji sa poslovnim bankama, a 10 odsto učešća daju sami poljoprivrednici.
Foto: V. I.
Predsednik opštine Ivanjica Momčilo Mitrović naveo je da su samo u ovoj godini poljoprivredni proizvođači kupili 82 traktora uz pomoć lokalne samouprave i države.
- To koliko smo postali jaka država od 2012. godine govore dve, od mnogih stvari, koje ću pomenuti danas. To je da će Ivanjica preći broj od preko 200 novih traktora koje su ljudi kupili uz pomoć subvencija, a druga stvar jeste da je ovo prvi skup ovog tipa. Pre 2012. godine malinare smo najviše viđali na ulicama, a sada se nalazimo na ovakvom jednom skupu koji treba da bude ponos svih nas. Nadam se da nećemo stati na ovom broju od 82 traktora za ovu godinu, da ćemo nastaviti – rekao je Mitrović.
Foto: V. I.
Dobrivoje Radović, predsednik Asocijacije malinara, kazao je da je ovaj program ono što su proizvođači i tražili.
- Od 2017. godine, po novoj uredbi, po nacionalnoj meri u Ivanjicu je stiglo 100 novih traktora. Sve se to još više proširilo od 2018. godine. Međutim, mi poljoprivredni proizvođači nismo imali novca da kupimo traktor, da platimo, pa da nam izvrše povraćaj. Ovo je ono što smo mi tražili, a to je ponos, ovih 12 traktora od 43 koji su u prvom krugu prošli - naglasio je Radović.
Među dobitnicima subvencija našla se i jedna dama koja se u ime proizvođača zahvalila svima koji su omogućili da poljoprivrednici na ovaj način dođu do novih mašina.
Foto: V. I.
- Zahvaljujem se u ime svih proizvođača Ministarstvu poljoprivrede, Svetskoj banci i naravno dobavljaču. Zahvaljujem se na podršci, na pomoći, jer bez toga mi ovo ne bismo uspeli - poručila je Ivana Pantelić, dobitnica subvencije.
Preporučujemo
BESPLATNI UDžBENICI ZA PRVAKE: Akcija za školarce na teritoriji Zrenjanina (FOTO)
28. 03. 2022. u 15:08
U POSETI SVETOM SAVI: Izložba povodom literarnog i likovnog konkursa (FOTO)
28. 03. 2022. u 15:03
PREMINUO JEDAN PACIJENT: Petoro na lečenju u „crvenoj“ zoni bolnice u Gornjem Milanovcu
28. 03. 2022. u 15:01
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)