PORAST KOVID-BROJKI U PARAĆINU: Za dan 40 pregleda i čak 10 pozitivnih
UZNEMIRUJUĆI podaci stižu iz Doma zdravlja u Paraćinu koji beleži višestruki porast broja pacijenata i pozitivnih u kovid ambulanti za ponedeljak, 28. jun.
Foto: Z. R.
Na pregled se javilo 40 osoba, obavljen je 41 antigenski test i čak deset nalaza je bilo pozitivno, odnosno svaki četvrti.
Ove brojke su upozorenje da sa preventivnim merama treba nastaviti, tvrde lekari, kao i da građani treba da se vakcinišu protiv kovida 19. Primetno je da interesovanje za vakcinaciju u paraćinskoj opštini pada, kao i u ostalim opštinama u Srbiji.
Na spisku za revakcinaciju danas je bilo samo deset građana, ali i dalje je moguće primiti vakcinu bez prethodnog prijavljivanja preko portala eUprave.
U opštini Paraćin obe doze vakcine primilo je 15.518 osoba, a ukupan broj datih prvih doza je 16.137.
Preporučujemo
PIROĆANCI POSLE BEOGRADA I NIŠA: U Pirotskom okrugu povoljna epidemiološka situacija
30. 06. 2021. u 17:11
SAMO SPORADIČNI SLUČAJEVI: Epidemiološka situacija na teritoriji Kraljeva
30. 06. 2021. u 16:32
IDEJA ZA „UBISTVO U ORIJENT EKSPRESU “ ROĐENA U SRBIJI: 50 godina od smrti Agate Kristi - "kraljice zločina"
KADA je Agata Kristi dvadesetih godina prošlog veka sela u legendarni Orijent ekspres, nije mogla ni da sluti da će joj upravo taj voz, njegovi putnici i predeli kroz koje je prolazio, podariti jednu od najslavnijih priča u istoriji književnosti.
21. 01. 2026. u 16:48
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
MIRA ADANjA POLAK PRODALA SVU IMOVINU Nije ostalo ništa: "Sve što je moglo da se proda, prodala sam..."
PRIVATNOST nikada nije delila sa širokim auditorijumom...
20. 01. 2026. u 09:05
Komentari (0)