ČUVAR USPOMENE NA STRADALE VOJNIKE: Jubilej Spomen-sobe
U KASARNI „General Pavle Jurišić Šturm“ u Požarevcu, danas je obeleženo 10 godina od otvaranja Spomen-sobe posvećene poginulim vojnicima iz Braničevskog okruga od Prvog srpskog ustanka pa do ratova krajem devedesetih godina prošlog veka.
FOTO: GU Požarevac
Obeležavanju su prisustvovali gradonačelnik Saša Pavlović, predsednik Skupštine grada Predrag Mijatović, nekadašnji i sadašnji komadant Centra za obuku Kopnene vojske, pukovnici dr Milivoje Pajović i Milovan Vasić, direktorka Istorijskog arhiva dr Jasmina Nikolić i oficiri i podoficiri iz Centra.
FOTO: GU Požarevac
- Zahvalnost za otvaranja Spomen-sobe pripada svim ljudima koji su učestvovali u realizaciji tog projekta od velikog značaja za požarevački kraj, koji je dao veliki broj heroja i ima posebno mesto u Vojsci Srbije zato što su tu osnovani Garda, orkestar i tu je organizovana prva obuka – rekao je pukovnik Pajović, jedan od osnivača Spomen-sobe.
FOTO: GU Požarevac
Njena izložbena postavka sadrži brojna dokumenta i fotografije koje svedoče o 200 godina postojanja i delovanja vojske u Braničevu.
Preporučujemo
USTANOVE KULTURE U POŽAREVCU: Na konkursima Ministarstva izdvojeno 750.000 dinara
02. 06. 2021. u 13:57
"VI STE ČOVEK U OČAJNOM POLOŽAJU" Orban uputio brutalnu poruku Zelenskom: Svako će dobiti ono što zaslužuje
MAĐARSKI premijer Viktor Orban uputio je poruku ukrajinskom predsedniku Vladimiru Zelenskom na društvenoj mreži Iks u kojoj navodi da mu se čini da "nećemo moći da dođemo do razumevanja".
22. 01. 2026. u 17:27
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (0)