NEKADAŠNJI ĐOKOVIĆEV TRENER IMA PORUKU ZA FEDERERA: Nadam se da neće napraviti grešku, potreban mu je dobar kraj karijere
RODžER Federer vratio se na teren na turnir u Dohi gde je zabeležio pobedu i poraz. Ipak, Švajcarac je odlučio da napravi novu pauzu, kako bi se što bolje spremio za izazove koje iziskuje igranje na najvišem nivou.
Foto: EPA-EFE/Samer F Rejjal/HANDOUT by beIN
Legendarni teniser i bivši trener Novaka Đokovića, Boris Beker govorio je za podkast "Žuta loptica" na "Eurosportu" da osvajač 20. grend slem titula ne bi smeo da žuri sa povratkom na teren, a tek ne bi smeo da igra na previše turnira.
- Nadam se da Federer neće napraviti grešku da igra na mnogo turnira. On je apsolutna ikona ovog sporta i neko ko je podigao tenis na viši nivo. Federeru je potreban dobar završetak karijere - ističe Beker.
Nemački stručnjak ističe da će Federer turnire na šljaci iskoristiti samo da se što bolje spremi za Vimbldon koji je njegov glavni cilj.
Inače, 39-godišnjak iz Bazela je potvrdio da će na najsporijoj podlozi učestvovati u Ženevi i potom Rolan Garosu.
- Sa moje tačke gledišta, Vimbldon je i dalje turnir na kojem ima najveće šanse da dogura daleko. Ima osećaj za igru, za lopticu, ali je problem što se sa godinama oporavljate sve sporije - zaključio je Beker.
Podsetimo, turnir u Ženevi počinje 15. maja, a Otvoreno prvenstvo Francuske u tenisu 30. maja.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo
ĐOKOVIĆ POTVRDIO DA NE IDE U MADRID: Poznato koliko Novak gubi bodova zbog takve odluke
28. 04. 2021. u 15:29
NAŠI PREDLOZI: "Tip" - tiket za ponedeljak
ZA početak nove radne nedelje smo vam spremili sledeće predloge.
26. 01. 2026. u 07:00
OTKRIVENO! Evo zašto Dušan Mandić i Miloš Ćuk nisu bili na prijemu kod predsednika Aleksandra Vučića posle Evropskog prvenstva u vaterpolu!
Srbija i Mađarska odigrale su uzbudljivo finale Evropskog prvenstva u vaterpolu 2026. u Beogradu, a po završetku te utakmice i titule koja je pripala "delfinima", za njih je priejm organizovao srpski predsednik, Aleksandar Vučić. Na tom prijemu nije bilo dvojice zlatnih vaterpolista.
26. 01. 2026. u 15:49
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (0)