MILOJEVIĆA POBEDA DELI OD GLAVNOG ŽREBA: Kanađanin poslednja prepreka Srbinu ka učešću na turniru u Marbelji

04. 04. 2021. u 18:54

SRPSKI teniser Nikola Milojević nalazi se u dobroj formi. On je u prvom kolu kvalifikacija za turnir u Marbelji pobedio Alesandra Đanesija koji mu je predao meč sredinom trećeg seta, pri rezultatu, 6:7(4), 6:3, 4:1.

МИЛОЈЕВИЋА ПОБЕДА ДЕЛИ ОД ГЛАВНОГ ЖРЕБА: Канађанин последња препрека Србину ка учешћу на турниру у Марбељи

Sa puno samopouzdanja igra 148. igrač sveta. Nedavno je osvojio čelendžer u Zadru, a sada ga jedan korak deli od plasmana u glavni žreb ATP turnira u Marbelji (Španija).

Mogao je Milojević sve da reši i ranije, s obzirom na to da je u 12. gemu prvog seta propustio čak šest set lopti. Kažnjen je za to u taj-brejku koji je dobio 169. teniser sveta.

Ipak, momak iz Beograda je podigao nivo igra u drugom i trećem setu. Italijan je očigedno bio povređen i nije mogao da ostane do kraja na terenu, pa je bio prinuđen da posle dva sata i 21 minuta igre Srbinu pruži ruku.

Milojević će se u finalu kvalifikacija sastati sa Kanađaninom Stivenom Dijasom koji je bio bolji od drugog nosica Pitera Gojovičika sa 2:0 u setovima.