KORONA NA JU-ES OPEN: Francuski teniser pozitivan na Covid-19
FRANCUSKI teniser Benoa Per zaražen je virusom korona i napustio je "mehur" u kome su smešteni igrači koji će se takmičiti na predstojećem Ju-Es Openu u Njujorku.
Foto: EPA-EFE/ ALI HAIDER
Kako je naveo izvor agencije "Asošiejted pres", 22. teniser sveta je prvi igrač pozitivan na Covid-19 uoči ovog grend slema, koji počinje u ponedeljak bez prisustva publike zbog pandemije.
Teniski savez SAD nije objavio identitet zaraženog, već samo da se jedan igrač povukao sa Ju-Es opena zbog pozitivnog testa na korona virus. U saopštenju se dodaje da igrač nije imao simptome.
Nadležni će sada istražiti ko je bio u kontaktu sa Perom i svi će morati u karantin.
Per je postavljen za 17 nosioca i trebalo je u prvom kolu da igra protiv Poljaka Kamila Majhšaka. Umesti njega će na ovom turniru nastupiti Španac Marsel Granoljers.
Organizatori Ju Es opena su do sada obavili više od 7.000 testova u sklopu stvaranja "kontrolisanog okruženja" za Ju Es open i juče završeni masters Sinsinati.
Preporučujemo
ĐOKOVIĆ POSLE NOVE TITULE: Zahvalan sam što sam ovde i što sam osvajao ovaj turnir
29. 08. 2020. u 22:18
POGODILI SMO KVOTU 39! Naši tipsteri dominiraju! Evo novih predloga za mečeve na kojima verujemo da neće biti pobednika
DOMINACIJA!
27. 01. 2026. u 11:30
RUSIJA SLAVI: Estonija krenula da zarije nož u leđa Rusima - evo šta je upravo doživela
Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" nisu bile tako "bajne i sjajne" po Rusku Federaciju kao nedavne, kada je počelo ukidanje apsolutne zabrane za učešće ruskih ekipa, a i pojedinaca, ali... nastavak je ipak obradovao Ruse.
27. 01. 2026. u 12:45
GRAD NA RUBU PONORA: Klizišta odnela zemljište ispod kuća na Siciliji - snimci su JEZIVI (VIDEO/FOTO)
KATASTROFALNO nevreme koje je pogodilo jug Italije izazvalo je nezapamćenu štetu, a najkritičnije je na Siciliji, gde se u gradu Nišemiju urušio čak četiri kilometra dug deo litice. Zbog klizišta je više od hiljadu ljudi hitno evakuisano, jer je klizište bukvalno odnelo zemlju ispod kuća.
27. 01. 2026. u 11:26
Komentari (1)