LEPE VESTI SA ROLAN GAROSA, I LOLA NA MEČ OD GLAVNOG ŽREBA! Sjajnom igrom srpska teniserka plasirala se u završno kolo kvalifikacija
Lola Radivojević (185. VTA) je na korak od glavnog žreba Rolan Garosa!
Foto: Goran Čvorović
Srpska teniserka bila je u 2. kolu kvalifikacija bolja od Belgijanke Sofije Kostulas (211. VTA) rezultatom 6:1, 3:6, 7:6 (9).
I njen meč je, kao i Nine Stojanović nešto ranije, trajao dugo, čak 2 sata i 48 minuta, ali su obe izašle kao pobednice.
- Borile smo se kao lavice! – izjavila je Lola za "Novosti" posle meča.
Radivojevićeva je fanstastičnom igrom prvi set privela kraju za samo 35 minuta.
Drugi set je bio izjednačeniji. Započeo je brejkom Belgijanke, ali je Srpkinja odmah vratila izgubljeni servis. Ipak, vodila je Kostulas sa 3:1, a Radivojevićeva je stizala, ali ne toliko da bi mogla da nadoknadi razliku.
Treći set započeo je ujednačeno, bilo je 2:2, kada se Kostulas "odlepila" na dva gema razlike. Lola je vratila brejk i odservirala za izjednačenje. Belgijanka je povela na svom servisu sa 5:4, imala je potom i dve meč lopte, ali ih je Lola spasila, Kostulas je uz prednost došla do 6:5, a Radivojević se izborila sa super-tajbrek.
Povela je Belgijanka sa 2:0, ali je Lola zatim nanizala 7 poena za redom, vodila sa 7:2 i 9:4, a onda se poigrala sa živcima svojih navijača dozvolivši protivnici da izjednači, posle čega je, ipak, trijumfovala. Srbija ima dve predstavnice u završnom kolu kvalifikacija za Rolan Garos.
Foto: Goran Čvorović
Foto: Goran Čvorović
Preporučujemo
NOĆ ODLUKUE NA "RAJKU": Može li Zvezda da dovrši posao protiv Lila?
SRPSKI šampion večeras brani gol prednosti protiv Lila u revanš utakmici plej-ofa za osminu finala Lige šampiona (18.45). Zvezda je bila bolji rival na prvom susretu, ali ne sme se opustiti i mora odigrati novu sjajnu utakmicu kako bi se prošla dalje i tako zakazala obračun sa Lionom/Aston vilom.
26. 02. 2026. u 07:00
PREDRAG MIJATOVIĆ OSTAO U ŠOKU NA SEDNICI UPRAVE FK PARTIZAN! Posle derbija, na važnu temu - jedini digao ruku "za", svi ostali - ODBILI!
Najnovije vesti vezane za FK Partizan svakako nisu onakve kakve bi "grobari" želeli.
26. 02. 2026. u 13:10
JEDINA FOTKA DEKIJA I TRUDNE NOVINARKE: Nije rođena u Srbiji, podariće mu 5. dete - mlađa od njega 8 godina (FOTO)
ANITA Bojanić je supruga Dejana Stankovića, koja će mu uskoro podariti drugo dete, a treneru Crvene Zvezde će to biti peto dete s obzirom da iz prvog braka ima trojicu sinova Stefana, Filipa i Aleksandra.
26. 02. 2026. u 16:48
Komentari (0)