TRIJUMF KECMANOVIĆA! Srbin pobedom nad 20 mesta bolje rangiranim teniserom obezbedio osminu finala turnira u Istbornu
Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u osminu finala ATP turnira u Istbornu, pošto je danas u prvom kolu pobedio Kineza Žižen Žanga 6:2, 7:6 (7:2).
FOTO: M. Vukadinović
Meč je trajao jedan sat i 26 minuta. Kecmanović je 53. teniser sveta, dok je Žang 33. na ATP listi. Ovo je bio treći međusobni duel srpskog i kineskog tenisera, a treći trijumf Kecmanovića.
Srpski teniser će u osmini finala igrati protiv Argentinca Sebastijana Baeza, koji je bio slobodan u prvom kolu. Argentinac je trenutno 18. teniser sveta.
ATP turnir u Istbornu igra se za nagradni fond od 740.160 evra.
BONUS VIDEO: DAN POSLE: Pola tima Srbije izašlo na trening posle remija sa Slovenijom
KO BI SE OVOME NADAO: Klub koji sa klupe predvodi dželat Srbije i Crne Gore na pragu je ulaska u drugu fazu Lige šampiona!
Karabag, ciljajući da prekine seriju od pet utakmica bez pobede protiv holandskih timova u Evropi, dočekuje Ajaks na "Republičkom stadionu Tofik Bahramov" u okviru šestog kola Lige šampiona.
10. 12. 2025. u 07:40
HRVATSKA U ŠOKU: Evo šta su "grobari" iz Beograda uradili Bed blu bojsima, navijačima FK Dinamo Zagreb! (FOTO)
Dok Hrvatska još priča o tamošnjem derbiju, u kome su se sastali Dinamo Zagreb i Hajduk Split, kao nova tema tamošnjoj javnosti nametnula se - vest iz Srbije.
09. 12. 2025. u 20:50
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)