ŠOK ZA TENISERE SRBIJE: Kecmanović poražen od 142. igrača planete!
SRPSKA reprezentacija Srbije poražena je od Slovačke. U prvom meču sastali su se Miomir Kecmanović i Lukaš Klajn, a Slovak je slavio 2:0 u setovima (7:6, 6:2).
FOTO: Tanjug/AP
Jasan favorit bio je Miomir Kecmanović, posle odlične igre na Australijan openu, gde je stigao do osmine finala, ali protiv 142. tenisera sveta nije uspeo da nastavi sa dobrom formom.
U sedmom gemu pri rezultatu 4:3 imao je Kecmanović brejk lopte, potom je u 10. servirao za osvajanje seta, ali psihološka prednost tokom brejka bila je na strani rivala.
Najpre je opet došao do prednosti, a onda još jednom nije iskoristio servis za vođstvo, pa je u tajbrejku izgubio sa 7:2.
Drugi set Klajn je ubedljivo dobio rezultatom 6:2 i tako Slovačkoj doneo veliku prednost protiv Srbije.
Naredni duel u borbi za završni turnir Dejvis kupa odigraće Dušan Lajović i Aleks Molčan.
BONUS VIDEO: Pečat najboljeg - Koje rekorde sada juri Novak Đoković?
Preporučujemo
TEŠKO DA ĆE NOVAK ĐOKOVIĆ DOĆI, ALI... Rusi pozvali Noleta na veliku sportsku svetkovinu
02. 02. 2024. u 15:35
"ZAŠTO STE NERVOZNI?" Bugari optužili Zvezdu za incident na pripremama
02. 02. 2024. u 09:56
POVRATAK NA VRH ILI JOŠ JEDAN NEPRIJATAN UDARAC? PSŽ traži reakciju protiv neugodnih doga na "Parku prinčeva“
Pariz sen Žermen će u petak uveče imati priliku da se bar privremeno vrati na prvo mesto Lige 1, ali zadatak nije ni malo jednostavan jer u prestonicu stiže uvek opasni Lil.
16. 01. 2026. u 07:30
AUSTRALIJAN OPEN, NAJNOVIJE VESTI: Rodžer Federer "sahranio" Novaka Đokovića
Najnovije vesti iz tenisa tiču se Australijan opena.
15. 01. 2026. u 20:15
NALjUTIO I RUSE: "Milanovićev komentar je vrlo provokativan u trenutnim okolnostima"
RUSKI ambasador nazvao je "provokativnom" ideju hrvatskog predsednika.
17. 01. 2026. u 11:32
Komentari (0)