''SAMO DA NADAL NE PROĐE KAO FEDERER'' Legendarni teniser zabrinut zbog španskog tenisera
Bliži se povratak Rafaela Nadala na teniski teren, a nekadašnji prvi reket sveta Džim Kurijer želi da vidi zdravkog Španca kako ne bi došlo do nove povrede i mogućeg kraja karijere kao u slučaju kod Rodžera Federera.
FOTO: Tanjug/AP
Džim Kurijer, bivši broj jedan svetskog tenisa, izrazio je zadovoljstvo zbog povratka Nadala na teren, ali je i oprezan u prognozama.
- Ono što se nadate je da nećemo videti ono što se desilo Federerui. Znate da je i Rodžer radio naporno da se vrati, i kada je bio spreman, desio se jedan loš pokret i poklizavanje i to je stvarno bio kraj za njega. Čak je i tako Federerova veličina učinila da igra četvrtfinale Vimbldona. Nadajmo se da nećemo opet videti taj scenario. Videti Rafu opet na terenu, posebno na Rolan Garosu, tako nešto je dobrodošlo - kaže Kurijer.
Poznato je da se Kurijer po završetku karijere posvetio poslu teniskog analitičara.
Često ga na grend slemovima vidimo kako intervjuiše igrače na terenu, a u podkastu na Tenis Čenelu opisao je kako je to razgovarati sa Rodžerom Federerom.
- Rodžer je najbolji! Sa njim je lako pričati, srećan je i olakšava vam mnogo posao. Imao sam jedan neobičan intervju, jer nisu sva pitanja bila moja. Obično, kad pričam sa njim, izolovan sam i radim svoju stvar. Ipak, taj jedan je bio jako neobičan. Bilo je zabavno jer je bilo pitanja publike i nekih video uključenja, tako da je bilo nekog ritma - dodao je Kurijer.
Amerikanac je pričao i o novoj generaciji igrača, zadržao se malo i na Holgeru Runeu.
- Bili smo iznenađeni nekim njegovim porazima. Ipak, kada smo saznali da ja je mučio uklješten nerv u leđima, sve je imalo više smisla. Imao je dosta komplikacija sa timom trenera. Od sezone an šljaci bilo je dosta pomeranja između Larsa Kristensena i Patrika Muratoglua. I onda je ove jeseni na scenu stupio Boris Beker - poručio je Kurijer.
Kaže da mu se dopada kako igra teniser iz Danske.
- Možda nije potpuno spreman, ali mu se vratilo samopouzdanje. Bilo je to lepo videti jer je on igrač sa stilom. On je poseban karakter u ovom mladom trijumviratu sa Alkarasom i Sinerom. Drugačiji je, a uvek želite da imate trojicu koji se razlikuju. Možda nisu buduća velika trojka, ali su istih godina i imaju iste ambicije. Biće ih interesantno gledati - zaključio je Kurijer.
BONUS VIDEO: Cilj mi je bio da igram za Zvezdu ili Partizan
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
"POŠTUJTE NOVAKA ĐOKOVIĆA": Britanac očitao lekciju nevaspitanim Italijanima
17. 11. 2023. u 21:54
MA, DžABE GA MRZE: Jokić neprikosnoven u MVP trci, Embid daleko iza! (FOTO)
17. 11. 2023. u 20:46
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ZVEZDA POČINjE EVROPSKU MISIJU: Larn ne sme predstavljati problem "crveno-belima" ako misle da se plasiraju u LŠ
Crvena zvezda u utorak započinje novu evropsku sezonu gostovanjem Larnu u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Na stadionu "Inver park" severnoirski šampion pokušaće da nastavi svoj istorijski pohod, ali će protiv sebe imati daleko iskusnijeg rivala, koji želi da već u prvom meču napravi veliki korak ka narednoj rundi (21.00).
21. 07. 2026. u 07:06 >> 07:06
FUDBALSKI SVET ZAVIJEN U CRNO! Preminuo legendarni engleski reprezentativac!
Samo dan posle završetka Svetskog prventstva u fudbalu stigle su tužne vesti sa Ostrva.
20. 07. 2026. u 16:32
DEČAK JEO KOBASICU I UMRO: "Kad bi znali šta krpelj može..." Prvi smrtni slučaj u svetu
REČ je o prvom poznatom smrtnom slučaju na svetu uzrokovanom ovom alergijom.
21. 07. 2026. u 22:20 >> 23:04
Komentari (0)