BEKER: ''Nadam se da Đoković nikada neće prestati da igra tenis''
Nemački trener Boris Beker izjavio je danas da bi voleo da Srbin Novak Đoković nikada ne prestane da igra tenis, prenosi Jurosport.
FOTO: AP
Đoković je u karijeri osvojio 23 grend slem trofeja. Srpski teniser će na predstojećem Ju-Es openu pokušati da dođe do 24. grend slem titule. Đoković je ove godine trijumfovao
Đoković je pre tri dana u finalu mastersa u Sinsinatiju posle velike borbe pobedio Alkaraza. Beker je istakao da ne može da zamisli bolje finale od onog u Sinsinatiju. On je dodao da se nada da Đoković ne razmišlja o skorijem povlačenju iz tenisa.
- Nadam se da Đoković nikada neće prestati da igra tenis. Ovo su dueli od kojih srce tenisa brže kuca. Najuspešniji igrač svih vremena Novak Đoković protiv najboljeg u klasi, koji je trenutno broj jedan na svetskoj rang-listi. Ne možete da zamislite ništa bolje. Bio je to fantastičan meč - rekao je Beker u jednom nemačkom podkastu.
Beker je potom pohvalio Alkarazovog trenera Huana Karlosa Ferera.
- Da li je trener važan? Mislim da je odgovor na ovo pitanje bilo finale turnira u Sinsinatiju. Alkaraz je imao veliku podršku trenera tokom meča. Novak je takođe imao podršku iz stručnog štaba. To je ono što želite da vidite, samo čistu emociju. Oba igrača su ostavila srce na terenu - istakao je legendarni nemački trener.
Beker je trenirao Đokovića od 2013. do 2016. godine.
BONUS VIDEO: Prva zvanična utakmica na novom stadionu u Leskovcu
Preporučujemo
ĐOKOVIĆ SNAŽNO ZAPRETIO, ATP NAPRAVIO ISTORIJSKI USTUPAK! Tenis više neće biti isti
22. 08. 2023. u 21:48
ZVEZDA MOŽE DIREKTNO U OSMINU FINALA LIGE EVROPE: Na njoj je da pobedi Seltu, a za ostalo ćemo videti...
Crvena zvezda u četvrtak uveče dočekuje Seltu na "Stadionu Rajko Mitić" (21.00) u jednoj od ključnih utakmica ligaške faze Lige Evrope, u trenutku kada je borba za plasman u nokaut rundu izuzetno zgusnuta. Srpski šampion se nalazi na 11. mestu sa 13 osvojenih bodova, dok su gosti iz Galicije tri pozicije niže sa samo bodom manje.
29. 01. 2026. u 07:00
AUSTRALIJAN OPEN 2026: Novak Đoković ponižen kao nikada pre!
Najnovije vesti vezane za Australijan open 2026 su prilično neočekivane.
29. 01. 2026. u 13:10
SPAS U 10 SEKUNDI: Kako sami sebi možete da pomognete u slučaju srčanog udara
INFARKT je jedan od najčešćih uzroka iznenadne smrti, i to sve češće kod mladih osoba.
29. 01. 2026. u 07:41
Komentari (0)