LAJOVIĆ PROPUSTIO VELIKU PRILIKU: Srbin servirao za četvrtfinale, pa doživeo poraz

09. 02. 2022. u 20:43

SRPSKI teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale turnira u Buenos Ajresu. On je poražen od Federika Korije sa 4:6, 7:5, 6:4.

ЛАЈОВИЋ ПРОПУСТИО ВЕЛИКУ ПРИЛИКУ: Србин сервирао за четвртфинале, па доживео пораз

Veliku priliku imao je 37. igrač sveta da se plasira među osam najboljih. U drugom setu je servirao za meč, ali nije uspeo da dobije gem i na kraju je morao da čestita protivniku.

Duel je počeo fantastično za Ducija - poveo je 5:1 i sve je išlo ka tome da će brzo stići do trijumfa. Ipak, domaći teniser je uspeo da smanji na 5:4. U narednom gemu je uspeo da dođe do 40:0, no taj gem je izgubio i Lajović je poveo.

Nastavio je Srbin u istom ritmu. Oduzeo je rivalu servis, došao do 5:3 i onda potpuno stao. Korija je osvojio četiri vezana gema i odveo meč u treći set.

Odlučujući deo meča protekao je u dominaciji Argentinca (mlađi brat legendarnog Giljerma Korije) koji je napravio jedini brejk i slavio posle dva sata i 36 minuta.

Trenutno 65. teniser sveta će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika meča Kasper Rud - Roberto Karbaljes Baena.

BONUS VIDEO: Dolazak Novaka Đokovića u zgradu opštine Budva