ĐERE DOBRO POČEO TURNIR U SOFIJI: Laslo savladao Španca, u osmini finala moguć srpski okršaj

28. 09. 2021. u 17:28

SRPSKI teniser Laslo Đere dobro je počeo turnir u Sofiji. On je u prvom kolu pobedio Španca Pedra Martineza sa 7:6(5), 6:3.

ЂЕРЕ ДОБРО ПОЧЕО ТУРНИР У СОФИЈИ: Ласло савладао Шпанца, у осмини финала могућ српски окршај

Prvi set bio je izjednačen, ali je 47. igrač propustio priliku da pre taj brejka reši taj deo meča. Pri rezultatu 5:4 imao je čak četiri set lopte, no nije uspeo da ih istoristi.

Ipak, to ga nije koštalo pošto je imao dovoljno koncentracije da u 13. gemu privede kraju uvodni deo meča.

Za razliku od prvog, drugi set je bio manje neizvestan. Viđena su čak četiri brejka, Đere je napravio tri i posle jednog sata i 53 minuta igre obezbedio plasman u narednu rundu.

Srbin će se u osmini finala sastati sa Aleksandar Lazarov (Bugarska) - Filip Krajinović (Srbija).

BONUS VIDEO: Izjave igrača nakon duela Partizan - Crvena zvezda