DANSKA ODBRANILA KRUNU: Pehar svetskog šampiona ne menja vitrine

31. 01. 2021. u 18:58

RUKOMETAŠI Danske odbranili su titulu šampiona sveta pošto su u finalu savladali Švedsku 26:24.

ДАНСКА ОДБРАНИЛА КРУНУ: Пехар светског шампиона не мења витрине

EPA/EFE

Utakmica je bila izjednačena sve do 49. minuta kada Danci prvi put dolaze do plus tri, iako se Šveđani nisu predaval isve do dva minuta pre kraja, od tada su bili u stalnom zaostatku.

Danci su postali tek četvrta selekcija koja je uspela da odbrani titulu. Pre njih to je uspevalo po dva puta Rumunima i Francuzima, a jednom Švedskoj.

Nove-stare šampione do titule je vodio neverovatni golman Landin koji je imao 15 odbrana, a na minut i po pre kraja odbranio sedmerac pri rezultatu 25:23 i to je bila najava slavlja.

Poraženim Šveđanima za utehu ostaje što su po ukupnom broju medalja pretekli Francusku (12:11), mada trikolori imaju jednu zlatnu više - 6:5.