ŠAHOVSKI SVET U ŠOKU: Magnus Karlsen poražen posle više od dve godine

Марко Паунић
Marko Paunić

12. 10. 2020. u 18:14

SVETSKI šampion u šahu Magnus Karlsen prekinuo je niz od 125 partija bez poraza, pošto je izgubio meč posle dve godine, dva meseca i 10 dana.

ШАХОВСКИ СВЕТ У ШОКУ: Магнус Карлсен поражен после више од две године

Foto: AP

Njega je na Altiboks turniru u Norveškoj pobedio poljski šahista Jan-Kšištof Duda, što je Norvežaninu prvi poraz od jula 2018. godine, kada ga je savladao Šakrijar Mameđarov iz Azerbjedžana, čime je na seriju od 44 pobede i 81 remija stavljena tačka.


- I to je moralo da se desi u nekom trenutku. U svakom slučaju, veoma sam razočaran", rekao je Karlsen posle poraza, prenosi CNN.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
RUSIJA SLAVI: Estonija krenula da zarije nož u leđa Rusima - evo šta je upravo doživela

RUSIJA SLAVI: Estonija krenula da zarije nož u leđa Rusima - evo šta je upravo doživela

Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" nisu bile tako "bajne i sjajne" po Rusku Federaciju kao nedavne, kada je počelo ukidanje apsolutne zabrane za učešće ruskih ekipa, a i pojedinaca, ali... nastavak je ipak obradovao Ruse.

27. 01. 2026. u 12:45

Komentari (0)

Meridian Fondacija i KK Crvena Zvezda Meridianbet obradovali mališane u Domu Moše Pijade