PODIGLA SE VELIKA PRAŠINA: Tajson i Pol suspendovani zbog nameštenog meča?
Džejk Pol i Majk Tajson su zvanično suspendovani iz boksa nakon njihovog kontroverznog meča u Teksasu u petak uveče.
FOTO: Tanjug/AP Photo/Julio Cortez
Prema pravilima Teksaskog odeljenja za licenciranje i regulaciju, svaki borac mora da odmara tri dana za svaku odvojenu rundu.
Borba u AT&T stadionu trajala je punih osam rundi, što znači da nijedan od njih ne sme da se takmiči naredna 24 dana.
FOTO: Tanjug/AP Photo/Julio Cortez
Jutjuber, koji se okrenuo boksu, osvojio je jednoglasnu pobedu nad 58-godišnjim Tajsonom u veoma razočaravajućem meču. Mnogi su bili zgroženi kako je Tajson imao problema da pogodi Paula tokom osam rundi od po dva minuta.
Pol je priznao da nije pokušao nokautirati Tajsona namerno. Takođe je priznao da je smanjio intenzitet udaraca nakon što je video da se njegov legendarni protivnik umorio.
Pol se navodno obogatio za 40 miliona dolara od borbe sa Tajsonom, dok se za Majka kaže da je dobio oko 20 miliona dolara za meč u Arlingtonu, Teksas.
BONUS VIDEO: Sportski skandal koji je ušao u istoriju
Preporučujemo
ĐOKOVIĆ PODELIO TAJNU USPEHA: Evo kako se Novak izoluje kada je publika protiv njega
22. 11. 2024. u 11:15
JUNAJTEDOVA RENESANSA TRAJE OD PROŠLOG DUELA SA DANAŠNjIM RIVALOM: "Svrake" su upale u krizu iz koje će se teško izvući
NjUKASL dočekuje Mančester Junajted u sredu na Sent Džejmsovom parku u trenutku kada su gosti vezali 11 utakmica bez poraza u Premijer ligi.
04. 03. 2026. u 06:30
CEO SVET U ŠOKU! Evo šta su uradile fudbalerke Irana na prvoj međunarodnoj utakmici otkako su Amerika i Izrael napali njihovu zemlju (VIDEO)
Dok traje napad na Iran, koji su započeli SAD i Izrael, ali i odgovor Irana u vidu napada na susedne zemlje koje pomažu tu agresiju, i sport i te kako oseća posledice novonastale situacije. Rat je, kako i ne bi... Ali, malo ko je očekivao ono što su uradile iranske fudbalerke.
03. 03. 2026. u 15:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)