NAJSTARIJA ULIČNA TRKA U SRBIJI: Održan 43. Somborski polumaraton

Jelena Lemajić

15. 05. 2023. u 20:31

Na ulicama Sombora održano je 43. izdanje najstarije ulične trke u Srbiji, koja je okupila oko hiljadu takmičara. U polumaratonskoj trci od 21 kilometar najbrži su bili Denis Fudulović iz Kladova, i Ivana Živković iz Beograda.

НАЈСТАРИЈА УЛИЧНА ТРКА У СРБИЈИ: Одржан 43. Сомборски полумаратон

foto: Grad Sombor

U muškoj konkurenciji trke na sedam kilometara najbrži je bio Aleksandr Pendiukhov iz Rusije a ženskoj Tijana Kabić iz Sombora.

Manifestaciju je zvanično otvorio gradonačelnik Sombora Antonio Ratković, koji je zajedno sa pomoćnikom gradonačelnika za oblast investicija i međunarodne saradnje Branislavom Svorcanom, uzeo učešće u trci na sedam kilomatara.

- Polumaraton je prilika da otkrijemo sopstvenu snagu i izdržljivost, pomeramo svoje granice i da se povežemo sa sobom, našim gradom, ali i jedni sa drugima. A kada pređemo cilj, neka to bude znak naše snage i upornosti. Dokaz da smo sposobni da savladamo sve prepreke i ostvarimo svoje ciljeve, kako bismo nastavili da rastemo kao pojedinci i kao zajednica - poručio je gradonačelnik Ratković i dodao da trka nije samo sportsko takmičenje, već i simbol zajedništva i međusobne podrške.

U konkurenciji muških štafeta prvo mesto zauzela je ekipa „GM Running Team“, a među timovima ženskih štafeta najbrže su bile takmičarke ekipe AK Apatin „STARO & MLADO“. U mešovitim štafetama prvo mesto pripalo je ekipi „AR Beograd“.

U disciplini nordijsko hodanje prvo mesto u muškoj konkurenciji zauzeo je Mirko Erdelji iz Sombora, a u ženskoj  Magdolna Francia Horvat iz Sombora.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
VODITELJKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.

09. 01. 2026. u 08:42

Komentari (0)

Stručnost, poverenje i humani pristup pacijentima je stub zdravstva