"JA SAM SOVJET": Ameri ga proglasili za najboljeg na svetu, a on im zabio nož u leđa
Dmitri Bivol, ruski bokser koga su američki mediji proglasili najboljim bokserom 2023. godine, istakao je da se oseća kao Sovjet.
Foto: AP
Bivol je prošle godine četvrti put odbranio titulu šampiona lakoteške kategorije u kategoriji VBA.
On je istakao da se od detinjstva pitao – gde pripada.
- Rođen sam u Kirgistanu, imam korejsko-moldavsku krv, a govorim samo ruski jezik jer živim u Sankt Peterburgu od svoje 11 godine. Kao rezultat svega, shvatio sam da sam čist primer osobe iz Sovjetskog Saveza, kada su sve države bile zajedno“, rekao je Bivol.
Na pitanje je dobio odgovor – da pripada svuda.
- Pripadam i Kirgistanu i Rusiji i Moldaviji. Pripadam i Koreji, iako nikada nisam bio tamo“, istakao je Bivol.
Dmitri ima 32 godine, dosad je imao 21 borbu u profesionalnoj karijeri i pobedio je u svakoj, a upisao je i 11 nokauta.
Na svoj put ka nepobedivosti krenuo je sada već daleke 2014. godine, a poslednju je upisao u novembru prošle godine kada je četvrti put odbranio pojas.
SAKRAMENTO "LEŽI" NIKOLI JOKIĆU: Najbolji igrač današnjice obožava da igra protiv Kingsa
NOVO dominantno izdanje najboljeg košarkaša današnjice očekujemo na večerašnjem meču Sakramenta i Denvera koji se sastaju u "Golden 1 centru" četiri sata posle ponoći.
11. 12. 2025. u 13:30
AUSTRIJA JE ZAPANjENA: Evo šta su "delije" upravo uradile u Gracu (FOTO/VIDEO)
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč "delije" su iznenadile lokalnu javnost.
11. 12. 2025. u 17:18 >> 17:40
KRAH - IBRAHIMOVIĆ OSTAJE BEZ NOVCA: Uložio milione u novi biznis - sve propalo
ZLATAN Ibrahimović je započeo biznis koji ne ide onako kako je planirano.
11. 12. 2025. u 11:24
Komentari (0)