MUŠKA ŠTAFETA UMALO OBORILA DRŽAVNI REKORD: Srpski plivači u velikom finalu zauzeli osmu poziciju
MUŠKA štafeta Srbije 4 x 100m slobodno prvi put u istoriji plasirala u finale Svetskog prvenstva u plivanju, koje se održava u Budimpešti.
FOTO:PSS
Srpski tim je samim plasmanom u finale postigao sjajan rezultat, a u velikom večernjem finalu srpski momci zauzeli su osmo mesto.
U kvalifikacionom meču, nedostajalo im je pet desetinki, a u finalu 12 stotih delova sekunde da obore državni rekord koji su postavili na Olimpijskim igrama u Tokiju, kada su bili deseti.
Srpski tim koji čine Velimir Stjepanović, Uroš Nikolić, Andrej Barna i Nikola Aćin, preplivao je stazu za 3:13,83.
Preporučujemo
ĐOKOVIĆ NAVUKAO GNEV NA AMERIKU: Holandski političar žestoko "opleo" po Bajdenu i državi
18. 06. 2022. u 13:08
NE MOŽE SE BEZ TRENERA NA GVARDIOLU: Siti je više nego spreman da iskoristi "haos" u redovima "plavaca"
ONO što je i u idealnim okolnostima jedno od najtežih gostovanja u Premijer ligi, za Čelsi dolazi u najgorem mogućem trenutku. Posle raskida saradnje sa Encom Mareskom, „plavci“ bez šefa stručnog štaba gostuju Mančester sitiju (18.30), koji nema pravo na novi kiks u trci za titulu.
04. 01. 2026. u 11:30
ŽIVOTNI BRODOLOM ČOVEKA KOJEM SE DIVILA JUGOSLAVIJA: Upao u finansijske probleme, ostao bez kuće
Tim rečima hrvatski "Večernji list" piše o životnom padu nekada istinskog sportskog asa SFRJ.
04. 01. 2026. u 14:03
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (1)