DELFINI SLAVILI NAKON DRAME: Srbija savladala Španiju, Svetska liga sve bliže

29. 04. 2022. u 22:50

VATERPOLISTI Srbije savladali su Španiju nakon velike sportske drame rezultatom 11:10 (3:1, 3:3, 4:3, 1:3) i plasirali se u finale evropskog dela kvalifikacija za plasman na finalni turnir Svetske lige

ДЕЛФИНИ СЛАВИЛИ НАКОН ДРАМЕ: Србија савладала Шпанију, Светска лига све ближе

Najefikasniji u timu Dejana Savića bio je Marko Radulović sa tri pogotka. Jedan mawe postigli su Dušan Mandić, Nikola Jakšić i Strahinja Rašović. Nemanja Vico i Draško Gogov su upisali po jedan.

Alvaro Granados i Mark Larubme su za "furiju" postigli po tri.

Vodili su u poslednjoj deonici naši vaterpolisti 10:7, nakon toga usledila je serija Španije i izjednačenje na četiri minuta pre kraja. Na scenu je potom stupio Niokla Jakić, koji je postavio konačan rezultat.

Srbija je imala prednost od 10:7 u poslednoj deonici nakon čega su usledila tri brza gola Španaca i izjednačenje na četiri minuta do kraja. Gol odluke je postigao Nikola Jakić i potom više nismo videli golove puna dva minuta. Imali su protivnici naše selekcije i peterac, ali nisu uspeli da ga realizuju.

BONUS VIDEO: SPORTISTA 2021. GODINE: Filip Filipović je jedan od najtrofejnijih srpskih olimpijaca