SVET SE POKLONIO SRBINU! Nemanja Matić i nestvarna asistencija za čudesan gol Ronalda (VIDEO)

28. 04. 2022. u 22:25

NEMANjA Matić je zablistao u meču Mančester junajted - Čelsi, koji su se sastali u okviru 37. kola Premijer lige.

СВЕТ СЕ ПОКЛОНИО СРБИНУ! Немања Матић и нестварна асистенција за чудесан гол Роналда (ВИДЕО)

Domaći Junajted je na "Old Trafordu" želeo ne samo da prekine seriju od dva uzastopna prvenstvena poraza, a tri u poslednja četiri meča, već i da se učvrsti na šestoj poziciji, poslednjoj koja vodi u Ligu Evrope.

Sa druge strane, trećeplasirani Čelsi odavno nema šanse da osvoji titulu, tu trku vode samo Mančester siti i Liverpul (koje razdvaja bod), ali "plavci" još uvek nisu matematički obezbedili plasman u Ligu šampiona, pa je i njima ovo gostovanje na "Old Trafordu" bilo prilično važno.

I, Čelsi je poveo, u 60. minutu je Haverc glavom proigrao iza sebe Alonsa, a ovaj iskoristio volej da donese prednost ekipi iz Londona. A tada je na scenu stupio srpski as.

Igrajući svoju najbolju utakmicu u sezoni, samo dva minuta posle primljenog gola Nemanja Matić je izveo čaroliju: savršenim, lob-dodavanjem, nadmudrio je odbranu Čelsija, proigrao Kristijana Ronalda, a ovaj na čudesan način primirio loptu, tako da ona tačno jednom oskoči od tla pre nego što ju je Portugalac "zakucao" u mrežu rivala.

Matić, koji se nedugo zatim našao u sukobu sa Risom Džejmsom, kog je nagazio u jednom duelu..

... igru je napustio u 79. minutu. Zamenjen je pri rezultatu 1:1, koji je i ostao na snazi.

BONUS VIDEO: Ovo su fudbaleri sa najvećim zaradama