GRAN PRI U BIRMINGEMU: Ivana Vuleta treća na generalnoj probi pred Svetsko prvenstvo
NAJBOLjA srpska atletičarka Ivana Vuleta osvojila je 3. mesto na dvoranskom mitingu u Birmingemu.
AP Photo/Martin Meissner, Pool
Ivana je skočila 6.51, što je za centimetar lošije od drugoplasirane Akele Džons sa Barbadosa. Pobedila je Šveđanka Kadi Sanja sa ličnim najboljim rezultatom sezone 6.70.
Ivana je još dva puta skočila tačno 6.50 a u prvoj i poslednje dve serije je prestupila, u šestoj su dlučivali milimetri.
Bila je ovo dobra proba za našu rekorderku pred Svetsko dvoransko prvenstvo u Beogradu gder će braniti titulu, osvojenu 2018. godine baš u Birmingemu.
Pored Ivane, najveće Zvezde mitinga bili su Elen Tompson-Era koja je opravdala ulogu favoritkinje u trci na 60 metara i pobedila rezultatom 7.08 što je njeno najbolje vreme ove sezone, odnosno Arman Duplantis koji je pobedio u skoku s motkom.
BONUS VIDEO: Atletika je kraljica
Preporučujemo
SRPSKI DUO ČINI ČUDA: Nikolić i Jović u komšiluku nastavljaju put ka evropskom trofeju
FUDBABLERI Celja u četvrtak uveče na stadionu "Z'dežele" dočekuju atinski AEK u prvom meču osmine finala Lige konferencije (21.00). Slovenački šampion pokušaće da se po drui put zaredom nađe među osam najboljih u ovom takmičenju, dok grčki predstavnik želi da odlične nastupe u Superligi upotpuni identičnim rezultatom u Evropi.
12. 03. 2026. u 11:14 >> 11:14
KARLOS ALKARAZ RAZBIO NOVAKA! Đoković ne može da dođe sebi! "Ja sam u fazonu - ŠTA SE OVDE DEŠAVA?!"
Najnovije vesti iz tenisa tiču se ATP turnira u Indijan Velsu, na koji je sa velikim ambicijama stigao i Novak Đoković.
11. 03. 2026. u 20:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)