"PARTIZAN, LEGENDARNI KLUB..." Aleksandar Vučić za "Novosti" o jezivoj proceni koja skupo košta
Govoreći za "Novosti" u ekskluzivnom novogodišnjem intervjuu, predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić se na vrlo zanimljiv način osvrnuo i na jednu sportsku paralelu sa ovdašnjim životom, odnosno pogrešnim sagledavanjem situacije i pravljenja planova.
FOTO: Novosti
U centru pažnje tog segmenta razgovora bio je vaterpolo klub Partizan.
I, predsednik Vučić je tom prilikom istakao sledeće:
- Eto, devedesetih godina (20. veka) Partizan je osvajao evropske titule, jednu za drugom, pa su neki pogrešno mislili da je moguće da se bave biznisom, da zarađuju veći novac, pa su rekli 'dajte nam bazene na upravljanje!' I onda je država pod velikim pritiskom osvojenih titula, naravno pogrešno, to uradila i dala te bazene. Jer, država je loš upravnik takvih resursa, a udruženja građana su jedina gora od države u tome. I, onda je došlo do toga da Partizan, legendarni vaterpolo klub, a ako je u nečemu apsolutno najuspšešniji onda je to vaterpolo, bez ikakve dileme... evropski svakako, možda su tu sad Italijani, Pro Reko, Bog će ga znati kako se sad zovu posle menjanja imena... uglavnom doterali su dotle da vaterpolo klub (Partizan) ima dug od devet miliona evra!, istakao je najpre predsednik Srbije.
A onda je na sledeći način poentirao:
- I ja vas sad pitam... a toliki dug vam je kao da u fudbalu imate dve milijarde, otprilike, ili tri, pitam: zašto sam sve ovo rekao? To je zato što su vam svi planovi vezani za pola godine, godinu. 'Ajte ljudi, napravite plan za pet, deset godina. Nisu slučajno rađene 'petoletke'. Kinezi rade na pet godina, na deset godina, donose dugoročne strategije. I, otkad donose dugoročne strategije, oni se ozbiljno približavaju Amerikancima, zapadnim modelima snage i moći, ekonomske snage. Ja mislim da je samo ozbiljno planiranje i ozbiljno sagledavanje celine situacije nešto što može da donese boljitak, naglasio je Aleksandar Vučić u velikom novogodišnjem intervjuu za "Novosti".
BONUS VIDEO: Ekskluzivno - novogodišnji intervju predsednika Vučića za "Novosti"
Preporučujemo
NAVIJAČI NOVAKA ĐOKOVIĆA U NEVERICI: Objava Rafael Nadala koja je iznenadila sve
31. 12. 2021. u 09:41
NE MOŽE SE BEZ TRENERA NA GVARDIOLU: Siti je više nego spreman da iskoristi "haos" u redovima "plavaca"
ONO što je i u idealnim okolnostima jedno od najtežih gostovanja u Premijer ligi, za Čelsi dolazi u najgorem mogućem trenutku. Posle raskida saradnje sa Encom Mareskom, „plavci“ bez šefa stručnog štaba gostuju Mančester sitiju (18.30), koji nema pravo na novi kiks u trci za titulu.
04. 01. 2026. u 11:30
TO BI BILO TO? Novak Đoković rešio da ne igra za Srbiju
Najnovije vesti iz tenisa tiču se srpske reprezentacije i njenog predstojećeg učešća u Dejvis kupu.
05. 01. 2026. u 12:06
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (5)