IVANA ŠPANOVIĆ NAJBOLJA NA SVETU: Srpkinja osvojila Dijamantsku ligu!
NAJBOLjA srpska atletičarka još jednom je potvrdila kvalitet. Na mitingu Dijamantske lige u Cirihu ostvarila je pobedu i tako stigla do trijumfa i u celokupnom takmičenju u skoku udalj.
FOTO: EPA
Srpkinja je skokom od 6.96 u poslednjoj seriji zauzela prvo mesto na mitingu i na najbolji mogući način okončala sezonu!
Ivani je taj skok doneo osam bodova za generalni plasman u kom je već držala prvo mesto. Nemica Malaika Mihambo, njena najveća rivalka, potpuno je podbacila u Švajcarskoj, pa je Španović ubedljivo stigla do trijumfa u ovoj sezoni.
Ona je u Švajcarskoj iz serije u seriju beležila sve bolje skokove, dok protivnice nisu uspevale da prate taj tempo.
Na početku joj je rivalka bila Sanji Kadija, od koje je lidersku poziciju preotela u petoj seriji. Nemica Mihambo nije uspevala da uhvati formu pa je ostala daleko od najbolje u ovoj sezoni - Ivane Španović!
(Mondo)
Preporučujemo
DIJAMANTSKA LIGA: Armin i Ivana predstavljaju Srbiju u Lozani
25. 08. 2021. u 18:45
SINANČEVIĆ TREĆI U DIJAMANTSKOJ LIGI: Državni rekord izmakao za dva centimetra
08. 09. 2021. u 18:54
STARA DAMA LEČI EVROPKE RANE U RIMU: Vučica je (skoro) nepobediva na Olimpiku, ovde su slavili samo Inter i Napoli (plus Torino dva puta)
ROMA dočekuje Juventus na Olimpijskom stadionu u ključnom susretu u trci za kvalifikacije za Ligu šampiona.
01. 03. 2026. u 06:00 >> 03:00
NOVAK ĐOKOVIĆ GLEDA I NE VERUJE: Dobio šokantne vesti
Najnovije vesti iz tenisa pogodile su mnoge, a među njima je i Novak Đoković.
02. 03. 2026. u 17:01
BIO U POSETI JUGOSLAVIJI `89: Ko je likvidarni ajtolah Ali Hamnei? Istorijski OBRT za Iran - postoje samo DVE opcije
U AMERIČKO-IZRAELSKOM napadu na Iran, ubijen je vrhovni verski vođa, ajatolah Ali Hamnei dok je obavljao svoje dužnosti u kancelariji u Teheranu.
01. 03. 2026. u 12:45
Komentari (7)