GRUZIJKA ISPISALA ISTORIJU OI: Vodila bitke sa Jasnom Šekarić pre 33 godine, jutros nastupila na devetim igrama
GRUZIJSKA takmičarka u strreljaštvu Nino Salukvadze ispisala je istoriju olimpijskog sporta!
AP Photo/Alex Brandon
Ova 52-godišnja bivša šampionka nastupila je rano jutros deveti put na najvećoj smotri svetskog sporta.
Prvi put nastupila je davne 1988. na Igrama u Seulu kad je osvojila srebro u dispciplini 10 metara vazdušni pištolj iza naše Jane Šekarić i zlato u sportskom pištolju 25 metara.
Jutros nije uspela da se domogne finala u disciplini 10 metara pištolj, u kojoj je nastupila i Zorana Arunović, ali je i samim pojavljivanjem na strelištu ispisala istoriju.
Posle velikog uspeha na Igrama u Seulu usledio je raspad Sovjetskog saveza a Nino je ostvarivala lošije rezultate za Gruziju, ipak uspela je da se domogne još jedne medalje na LOI, bronze u Pekingu 2008. godine.
Preporučujemo
BEZ NOVIH FINALA ZA SRBIJU: Arunović i Milanović bez borbi za medalju
25. 07. 2021. u 04:55
ZORANA ARUNOVIĆ: Vreme provedeno sa Bobanom najlepša uspomena sa Olimpijskih igara
20. 07. 2021. u 11:50
BRAVO DAMIRE: Mikec osvojio prvu medalju za Srbiju, srebro zlatnog sjaja (FOTO)
24. 07. 2021. u 08:44 >> 09:03
VASIĆ I MAČKOVIĆ SPREMNI ZA FINALE: Jači od korone i dve nedelje pauze u treniranju
24. 07. 2021. u 07:25
INTER ČUVA PRVO MESTO: "Neroazuri" ne bi smeli imati problema protiv rivala sa dna tabele
ZANIMLjIVA trka za Skudeto mogla bi da dobije novu dimenziju već na otvaranju 22. kola Serije A, kada vodeći Inter u petak uveče na "San Siru" (20.45) dočekuje Pizu, ekipu koja se nalazi na pretposlednjem mestu tabele.
23. 01. 2026. u 09:40
"GROBARI" U ŠOKU, "DELIJE" U EUFORIJI! Zvezda prodaje fudbalera za toliko novca da može odmah da kupi CEO PRVI TIM PARTIZANA!
Malme i Crvena zvezda igraju utakmicu Lige Evrope, uz prenos uživo na portalu "Novosti", a neposredno pred taj megdan - pojavile su se spektakularne vesti vezane za fudbalske transfere. I to u vidu potencijalnog rekorda, koji je takav da Zvezdine "delije" već mogu da počnu da slave, a Partizanovi "grobari" da se hvataju za glavu.
22. 01. 2026. u 19:38
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)