"NISAM SE SASTAVILA SAMA SA SOBOM!" Adriana Vilagoš o ostanku bez olimpijskog finala: Nisu ovo baš najbolje Igre za našu atletiku

Дарко Николић
Darko Nikolić

07. 08. 2024. u 13:01

Reprezentativka Srbije u atletici Adriana Vilagoš nije uspela da se plasira u finale bacanja koplja na Olimpijskim igrama u Parizu, ali nije želela da opravdanje traži u pauzi koju je od jeseni do proleća imala zbog povrede lakta.

НИСАМ СЕ САСТАВИЛА САМА СА СОБОМ! Адриана Вилагош о останку без олимпијског финала: Нису ово баш најбоље Игре за нашу атлетику

FOTO: Tanjug/AP

Podsetimo, sa hicem od 60,49 metara ona je zauzela 13. mesto, a nedostajalo joj je 59 centimetara da bi dostigla 12-plasiranu takmičarku, Momone Uedu iz Japana, koja je sa 61,08 prošla u završnu borbu za medalju.


- Nisam mogla da bacim kako sam zamislila. Nisam se sastavila sama sa sobom. Osećam žal, bila sam spremna, osećala sam se spremno. Još sam mlada, pokušaću da naučim iz ovoga i izvučem samopouzdanje i lekciju.

Trema ili nešto drugo?

- Nisam pokazala ono što znam. To je sport. Moram da se odmorim i idemo dalje i još jače nego do sada.

I ostali naši atletičari su - ostali bez finala:

- Ovo nisu baš najbolje igre za atletiku. Mislim da ćemo svi izaći jači iz ovoga. Svi dobro rade i ne određuje ovaj neuspeh sve. Nadam se da će na narednim igrama i takmičenjima biti više uspeha i sreće i da će se rezultat popraviti.

Elzan Bibić je pomenuo buku u selu koja mu je smetala?

- Nisam imala problema tamo. Sve je bilo u redu, ali se tako završilo kako se završilo - istakla je Adriana Vilagoš.


Najbolja u kvalifikacijama bila je Poljakinja Marija Andrejčik, sa 65,52, ispred Hrvatice Sare Kolak (64,57) i Kolumbijke Flor Denis Ruiz Hurtado (64,40).

Olimpijsko finale bacanja koplja u ženskoj konkurenciji je na programu u subotu, 10. avgusta, od 19.30.

BONUS VIDEO: PARIZ U SRPSKIM TROBOJKAMA: Srbi se u velikom broju okupili zbog košarkaša

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ZAPAD U ŠOKU! Vladimir Putin slavi, ovo je čekao od 2022!

ZAPAD U ŠOKU! Vladimir Putin slavi, ovo je čekao od 2022!

Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove "specijalna vojna operacija", Rusija je bila na meti mnogobrojnih sankcija. Dobar deo njih se odnosio i, još uvek, odnosi se na sport, ali... stvari se menjaju. I to više ne polako. A najnovija vest - obradovala je ruskog predsednika, Vladimira Putina, jer se njegov omiljeni sport vraća na velika, međunarodna vrata, sa sve ruskim obeležjima.

08. 12. 2025. u 15:15

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)