NOVI PORAZ ZVEZDE: Crveno-beli izgubili dobijenu utakmicu, upisali peti vezani neuspeh u Evroligi

15. 12. 2020. u 18:33 >> 20:59

KOŠARKAŠI Crvene zvezde upisali su novi poraz u Evroligi, pošto su na svom parketu poraženi od Albe sa 90:84 posle produžetka.

НОВИ ПОРАЗ ЗВЕЗДЕ: Црвено-бели изгубили добијену утакмицу, уписали пети везани неуспех у Евролиги

Imali su crveno-beli dobijenu utakmicu. Vodili krajem trećeg perioda sa 14 razlike, ali ni to im nije bilo dovoljno da dođu do petog trijumfa u elitnom takmičenju.

Ponovo je Zvezda pala u poslednjem periodu. Igrala je loše u odbrani. Nemački klub je postigao veliki broj trojki i to su uglavnom otvoreni šutevi.

Ne ide klubu sa Malog Kalemegdana kako su zamislili. Pod hitno će morati da stigne novi plejmejker, jer se vidi da fali klasični organizator igre. Mladi Uskoković je izneo veliki teret danas, ali se vidi da mu fali iskustva.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Maodo Lo koji je postigao 21 poena, pratio ga je Pejton Siva sa 19. Na drugoj strani najbolji je bio Džordan Lojd koji je brojao do 21, dok je Ognjen Dobrić dodao 13.

Zvezda sada ima učinak 4-10, a Alba 6-7.

PRODUŽETAK: Zvezda - Alba 84:90

84:90 - Novi poraz Zvezde!

82:89 - Lojd nije mogao sam u produžetku. Alba je igrala sjajno u dodatnih pet minuta i upiasala novu pobedu.

79:87 - Zvezda je pred porazom posle loše igre u napadu, ali i u odbrani. Gosti su došli do plus osam i to im je najveća prednost na utakmici.

79:83 - Pogodio je Lojd trojku, no uzvratio je Grejndžer.

76:80 - Gosti su dobro počeli dodatnih pet minuta. Vezali su četiri poena.

ČETVRTA ČETVRTINA: Zvezda - Alba 76:76

76:76 - Volden je pogodio trojku. Ipak, vreme je isteklo pa ćemo gledati produžetak u dvorani "Aleksandar Nikolić".

76:76 - Sikma je poenima sa linije penala doneo izjednačenje Albi. Zvezda će imati priliku da pobedi, ali je do kraja ostalo 1,3 sekunde.

76:74 - Lojd bi mogao da bude heroj. Vezao je pet poena sjajni Amerikanac. Uzvratio je Gifaj.

74:72 - Sikma je doveo Nemce do prednosti, ali je Lojd pogodio tri bacanja i vratio prednosti u koris domaćina.

71:71 - Neverovatno šta Zvezda propušta. Gosti su stigli do izjednačenja i imaju posed da povedu prvi put posle prve četvrtine.

71:67 - Bitne poene postigao je Davidovac i odveo svoj tim na dva poseda lopte.

69:65 - Neverovatno gosti šutiraju u poslednjem periodu. Pogodili su ukupno pet trojki.

64:56 - Dve vezane trojke pogodili su igrači Albe. Mora Saša Obradović da pozove tajm-aut i pokuša da prekine seriju nemačkog kluba.

64:53 - Krenuo je i Lojd. Dve vezane trojke pogodio je najbolji košarkaš Crvene zvezde.

TREĆA ČETVRTINA: Zvezda - Alba 57:48

57:48 - Tek u posldnjem minutu trećeg kvartala je Lojd upisao prve poene na utakmici.

55:45 - Odlična serija Zvezde. Kombinovali su mladi igrači. Uskoković je asistirao, a Simanić pogodio trojku.

48:41 - Sjajnu energiju domaćinu daju Uskoković i O'Brajant u ovim momentima.

44:38 - Zvezda je bolje otvorila treći period. Gosti se za sada održavaju poenima sa linije penala.

40:34 - Sa puno samopouzdanja igra Uskoković. Mladi plejmejker Zvezde je postigao drugu trojku na utakmici.

DRUGA ČETVRTINA: Zvezda - Alba 37:34

37:34 - Nije uspeo tim iz Beograda da odbrani poslednji napad. Alba je pogodila trojku uz zvuk sirene.

35:29 - Seriju Albe od 7:0 prekinuo je O'Brajant i to nakon drugo pokušaja.

33:27 - Brzo je Zvezda ispustila dvocifirenu prednost.

31:22 - Gosti su posle tajm-auta prodali rivalu sjajnu akciju koju je završio Sikma poenima na obruču. Domaćin je potom vezao pet poena.

26:20 - Sjajno su kombinovali domaći igrači u napadu, na kraju je akciju zakucavanjem završio Rit.

24:20 - Uzvratili su gosti serijom 5:0. Zvezdu je malo stao šut nakon serije pogođenih trojki.

24:15 - Crveno-beli su sa 8:0 otvorili drugi period. Pogađalo su O'Brajant, te Volden i Dobrić za tri poena.

PRVA ČETVRTINA: Zvezda - Alba 16:15

16:15 - Domaćin vodi posle prve četvrtine. Nije Zvezda dobro počela, ali je odbro finiširala prvi perioda.

14:13 - Zvezda je prvi put povela nakon trojke Alekse Uskokovića. Renezes je prinuđen da zatraži tajm-aut.

9:13 - Dosta problema Zvezdi na početku utakmice zadaje Sikma. Moraće da pronađu rešenje da ga zasutave.

5:11 - Nakon poena Sikme gosti su otišli na šest poena prednosti što je nateralo Sašu Obradovića da zatraži tajm-aut.

5:7 - I jedni i drugi su odigrali nekoliko brzopletih napada. Seriju je prekinuo poenima Volden.

3:7 - Uzvratio je istom merom Grejndžer.

3:4 - Prva trojka na utakmici bila je delo Branka Lazić. U odličnom šuterskom ritmu je kapiten crveno-belih.

0:2 - Odigrala je Zvezda dobru odbranu u prvom napadu rivala. Ipak, Siva je u poslednjoj sekudni uspeo da pronađe put do koša.