PARTIZANOV ROLERKOSTER U ZAGREBU: Crno-beli od sjaja do očaja i nazad za trijumf protiv Cibone

14. 11. 2020. u 18:59

KOŠARKAŠI Partizana pobedili su večeras u Zagrebu ekipu Cibone sa 82:75 (27:21, 23:19, 17:25, 15:10), u utakmici sedmog kola ABA lige.

ПАРТИЗАНОВ РОЛЕРКОСТЕР У ЗАГРЕБУ: Црно-бели од сјаја до очаја и назад за тријумф против Цибоне

Foto ABA liga/KK Cibona

Partizan je upisao četvrtu pobedu od početka sezone, dok zagrebački tim sada ima dve pobede i pet poraza.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Markus Pejdž sa 16 poena, poen manje ubacio je Nikola Janković, Nemanja Dangubić je dodao 13, a Rašon Tomas 11 poena.

U redovima Cibone najbolji je bio Filip Bundović sa 20 poena, Roko Prkačin je postigao 16, a Mateo Drežnjak 15 poena.

Crno-beli su sjajno šutirali u prvom poluvremenu, pa su na prvi odmor otišli sa šest poena prednosti, u drugoj četvrtini su imali plus 15 (48:33), da bi na poluvremenu imali deset poena viška (50:40).

Cibona je u trećoj deonici uspela da preokrene rezultat, da povede sa pet razlike, ali je Partizan predvođen Gordićem i Jankovićem vratio prednost na svoju stranu.

Domaći tim u poslednjoj deonici nije postigao koš sedam minuta i 20 sekundi, pa su izabranici Saša Filipovskog ponovo stigli do 15 poena prednosti nakon čega su bez većih problema priveli meč kraju.

Košarkaše Partizana sledeće nedelje očekuje dupli program u Evrokupu, a nakon toga i večiti derbi protiv Crvene zvezde u narednom kolu regionalnog takmičenja.

Ekipa Cibone će u narednom kolu ABA lige gostovati Budućnosti.