MOĆNA JE OVA OKLAHOMA! Šej Gildžes-Aleksander razneo Minesotu u finalu Zapada
Košarkaši Oklahoma siti Tandera pobedili su Minesotu sa 114:88 i došli do 1:0 u finalnoj seriji Zapadne konferencije.
Foto: Profimedia
U centru pažnje je bio Šej Gildžes Aleksander, glavni konkurent Nikoli Jokiću za MVP nagradu. Meč je završio sa 31 poenom, ali je imao 11/14 slobodna bacanja, sudije su protiv Minesote nastavile tamo gde su stale protiv Denvera.
Pored Šeja, u ekipi Oklahome Džejlen Vilijams je imao 19 poena, Čet Holmgren 15, a Ajzea Hartenštajn 12.
U timu Minesote istakao se Rendl sa 28 poena, Edvards je dodao 18 i niko više nije bio dvocifren.
Drugi meč je na programu u noći između četvrtka i petka (02.30, TV Arena sport), domaćin će opet biti Oklahoma.
Preporučujemo
PRENOS, MLADOST - PARTIZAN! Crno-beli u Lučanima nastaljaju pobednički niz!
21. 03. 2026. u 17:00
UEFA I FIFA GLEDAJU I NE VERUJU: Rusija rešila - "Selimo se iz Evrope u Aziju!"
21. 03. 2026. u 16:21
POVRATAK DUŠANA VLAHOVIĆA! Povreda je prošlost, Srbin spreman da povede Juve do mesta koje vodi u Ligu šampiona!
DANAŠNjI program Serija A zatvoriće Juventus i Sasuolo koji se sastaju na "Alijanc stadionu" od 20 časova i 45 minuta. "Stara dama" se bori za mesto koje vodi u Ligu šampiona i mora osvajati bodove na svom terenu kako bi se našla među prva četiri na tabeli.
21. 03. 2026. u 07:20
CEO SVET IM SE SMEJE: Urnebesan snimak iz Hrvatske širi se planetom brže od bilo čega (VIDEO)
Hrvatska je danas u centru pažnje ljubitelja fudbala.
21. 03. 2026. u 15:34
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)