POREDI GA SA PREDSEDNICIMA AMERIKE: Nikola Jokić ovakve reči nikada nije doživeo
DOK se čeka odluka o tome ko će biti MVP NBA lige Nikola Jokić obara rekorde i sakuplja pohvale.
Foto: Profimedia
Jedan od najboljih plejmejkera u istoriji NBA lige Stiv Neš, poslednji je u nizu koji je biranim rečima govorio o Nikoli Jokiću.
- Sve je bolji i bolji. On je na samom vrhu, i pitanje šta još može da uradi u košarci. Ako Nikola ovakav bude bio i za pet godina, stiže na planinu Rašmor (inače, to je nacionalni spomenik u Južnoj Dakoti, i predstavlja prvih 150 godina istorije Amerike, na kojoj su isklesane glave bivših predsednika Amerike Džordža Vašingtona, Tomasa Džefersona, Teodora Ruzevelta i Abrahama Linkolna) - poručio je Stiv Neš.
Inače, Nikola Jokić je ligaški deo sezone završio pomalo nestvarno - ostvarujući prosečni tripl-dalb, beležio je 29,6 poena, 12,7 skokova, 10,2 asistencije i 1,8 blokada po susretu.
Iz igre je šutirao 57,6 posto, dok je za tri poena pogađao 41,7 posto u 70 utakmice. Ujedno Jokić je predvodnik lige po indeksu korisnosti i u ligaškom delu sezone, ali u plej-of fazi.
BONUS VIDEO: „KLASIĆI“ NIKOLE JOKIĆA: Gde su sada igrači koji su birani ispred Somborca 2014?
Preporučujemo
HAOS U ŠPANIJI: Oglasio se uplakani sudija, Real neće igrati protiv Barselone?
26. 04. 2025. u 08:28
SPEKTAKL! Lalatovićev Pazar protiv "njegove" Zvezde za mesto u polufinalu Kupa Srbije
APSOLUTNI derbi četvrtfinala Kupa Srbije biće odigran u Novom Pazaru gde će istomeni tim na "Gradskom stadionu" ugostiti Crvenu zvezdu (14.45).
05. 03. 2026. u 07:00
IRAN NAPADNUT, A RUSIJA KAŽNjENA! Sergej Lavrov o onome što šta rade Amerika i Izrael, a kako u svemu prolaze Rusi
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. U najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" upleteni su i Iran, ali i Sjedinjene Američke Države i Izrael koji su Irance napali, pa izazvali odgovor u vidu raketa i dronova po okolnim zemljama u kojima su američke vojne baze.
05. 03. 2026. u 12:19
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)