EVO ŠTA JE POTREBNO PARTIZANU ZA PLEJ-IN: Pariz trijumfom nad aktuelnim šampionom Evrope sveo šanse crno-belih za doigravanje na mininmum
Košarkaši Pariza odigrali su fenomenalan meč u Atini, porazili su Panatinaikos 101:98 i napravili ogroman korak ka plasmanu u doigravanje.
Foto: Profimedia
Osim što su sebi gotovo osigurali ostanak u Top10 na tabeli dva kola pre kraja, dodatno su umanjili šanse Partizanu da ih prestigne i u poslednji čas se ugura u plej-in.
Crno-beli nakon poraza od Bajerna, osim što moraju da pobede u preostala dva meča (Žalgiris, Real), za plasman u plej-in potrebna su im ili oba poraza Parižana (Alba, Real Madrid) ili oba Zvezde u poslednja dva kola (Efes, PAO).
Ipak, ukoliko Zvezda i izgubi oba meča, a Partizan dobije svoja dva, problem je ako Milano trijumfuje u naredna dva duela. Naime, Italijani bi onda u krugu (Oni, Zvezda i Partizan) bili najbolji i srpski timovi bi završili učešće u najelitnijem evropskom takmičenju.
Vredi istaći i treću opciju, ali je ona malo verovatna. A, to je da Pariz savlada Real u sledećem kolu u gostima i da u poslednjem kolu imamo međusobni meč između Partizana i Reala za prolaz, gde bi crno-beli jurili pobedu u Arenu od bar osam poena razlike, pod pretpostavkom da prethodno pobede Žalgiris u Kaunasu.
BONUS VIDEO: Top 10 najboljih poentera u NBA
Preporučujemo
REAL SLAVIO U BEOGRADU: Zvezda od očaja do sjaja, Kampaco presudio bivšem klubu!
28. 03. 2025. u 22:09
KAKAV ŠOK: Evroliga zove člana ABA lige, a to nisu ni Zvezda ni Partizan
28. 03. 2025. u 17:47
STARA DAMA LEČI EVROPKE RANE U RIMU: Vučica je (skoro) nepobediva na Olimpiku, ovde su slavili samo Inter i Napoli (plus Torino dva puta)
ROMA dočekuje Juventus na Olimpijskom stadionu u ključnom susretu u trci za kvalifikacije za Ligu šampiona.
01. 03. 2026. u 06:00 >> 03:00
DA LI JE MOGUĆE? Iran se povlači sa Svetskog prvenstva u fudbalu?! Evo ko će ga zameniti!
Najnovije vesti vezane za rat koji je otpočeo na Bliskom istoku, a napad na Iran bio je okidač za to, tiču se Svetskog prvenstva u fudbalu čiji su domaćin i Sjedinjene Američke Države.
28. 02. 2026. u 22:46 >> 23:00
BIO U POSETI JUGOSLAVIJI `89: Ko je likvidarni ajtolah Ali Hamnei? Istorijski OBRT za Iran - postoje samo DVE opcije
U AMERIČKO-IZRAELSKOM napadu na Iran, ubijen je vrhovni verski vođa, ajatolah Ali Hamnei dok je obavljao svoje dužnosti u kancelariji u Teheranu.
01. 03. 2026. u 12:45
Komentari (1)