KOŠARKAŠKI ZEMLJOTRES! PSŽ osniva košarkaški klub i odmah postaje deo NBA lige!
NBA liga krupnim koracima kreće u novi projkat na evropskom tlu, a jedan od primarnih gradova koji će biti centar novog ekosistema je Pariz!
Foto: Goran Čvorović
Kako prenosi La Parisien, NBA liga se zvanično obratila rukovodioce QSI-ja (Qatar Sports Investments), inače glavnog akcionara Pari Sen Žermena, kako bi im predložila osnivanje franišize u Parizu za svoj buduću ligu u Evropi.
- Nekoliko opcija je ponuđeno Katarcima. Ili otkup postojeće pariske ili francuske ekipe, ili osnivanje nezavisnog Pari Sen Žermena, u partnerstvu sa drugim akterima. QSI ne isključuje nijednu od pomenutih mogućnosti”, navodi La Parisien.
U najkraćem – PSŽ bi mogao da otkuči Košarkaški klub Pariz ili će osnovati franšizu unutar svog kluba uz pomoć drugih investitora.
Komesar NBA lige Adam Silver i predsednik PSŽ-a Naser Al Kelefi su vodili razgovore o pomenutoj temi u januaru tokom NBA dana u Parizu.
Očekuje se da uskoro bude jasnije mnogo toga i da će Silver ovog četvrtka predstaviti projekat kompletne NBA Evrope vlasnicima 30 franšiza lige, a glasanje će se održati, kako se očekuje, narrednih dana.
Podsetimo, čelnici NBA lige navodno već imaju jasnu predstavu kojih 11 gradova bi potencijalno proširenje tog takmičenja u Evropu zahvatilo.
Andreas Zaglis, prvi čovek FIBA, bi trebalo da prisustvuje predstojećem Bordu guvernera NBA timova, na kojem će se o ovoj temi diskutovati.
Kako prenosi "Meridian Sport", reč je o 11 gradova među kojima nije Beograd.
NBA je izabrala sledeće gradove: Madrid, Barselonu, Minhen, Berlin, Pariz, London, Mančester, Milano, Rim, Istanbul i Atinu.
Bonus video: Sada je sve jasno - evo šta ruski navijači stvarno misle o Kosovu
Preporučujemo
Napoli ne odustaje od titule: Kremoneze nikada nije slavio na ovog gostovanju
NAPOLI u 35. kolu Serije A dočekuje Kremoneze na stadionu „Dijego Armando Maradona“, u meču koji za domaćina ima imperativ pobede. Ekipa Antonija Kontea želi da odloži moguću šampionsku proslavu Intera i ostane u trci bar još jedno kolo. Ipak, posle nedavnih kikseva, titula je sve dalja.
24. 04. 2026. u 08:19
Donald Tramp je zapanjen: Italija odbila da ide umesto Irana na Svetsko prvenstvo u fudbalu!
Dok se privodi kraju (zasad samo dvonedeljno) primirje, usled kog je napad na Iran započet od strane SAD i Izrael prekinut, bar u ovom trenutku, i sport i te kako oseća posledice novonastale situacije. Rat je, kako i ne bi... A sada u prvi plan dolazi i evenutalno (ne)učešće Irana na Svetskom prvenstvu u fudbalu, u kome su i Sjedinjene Američke Države jedan od domaćina.
23. 04. 2026. u 20:00
Novi p**no skandal Dare Bubamare: Snimak pušten na mrežama - noć sa mlađim dečkom
"SADA ne znam ni kako se to našlo u javnosti, ali privatnost je jedna stvar i smatram da to treba da se poštuje."
24. 04. 2026. u 16:21
Komentari (0)