I ONI SE POKLONILI SVETISLAVU PEŠIĆU! Kakve reči o bivšem selektoru Srbije
Vest o odlasku Svetislava Pešića je uzdrmala javnost i to ne samo u Srbiji. Naime, Svetska košarkaška federacija (FIBA) je poseban tekst posvetila upravo bivšem selektoru "orlova".
FOTO: FIBA.Basketball
FIBA je istakla Pešića kao jednog od najvećih terenera u istoriji.
- Pešić je jedan od najvećih trenera svih vremena - navela je FIBA.
U svom pregledu njegove karijere, FIBA podseća na to da je Pešić s Nemačkom osvojio Evrobasket 1993. godine, dok je s Jugoslavijom osvojio evropsku titulu 2001. godine i Svetsko prvenstvo 2002. u Indijanapolisu, gde je u četvrtfinalu pobedio SAD, što je bio prvi put da je ekipa sastavljena od NBA zvezda eliminisana u nokaut fazi.
Po povratku na klupu Srbije, Pešić je poveo ekipu na Evrobasket 2022, osvojio i srebro na Svetskom prvenstvu u Manili prošle godine, a potom i bronzu u Parizu ovog leta.
FIBA ističe i da je Pešić od 2020. godine član njihove Kuće slavnih, podsećajući na njegovu dugu trenersku karijeru koja je počela još 1984. godine.
- Pešić ostavlja Srbiju u dobroj situaciji i napušta međunarodnu košarku kao pobednik - navela je FIBA.
BONUS VIDEO: Doček Alekse Avramovića, Marka Marinovića i Feđe Sretenovića na trgu u Čačku
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
VRAĆA SE BOBAN MARJANOVIĆ: Bobi stiže kod bivšeg trenera Crvene zvezde?
12. 09. 2024. u 22:40 >> 22:22
"SPORTSKI ŽURNAL" OTKRIVA! Poznato ko menja Svetislava Pešića na klupi Srbije
12. 09. 2024. u 09:29
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KRAJ BAJKE: Zverev staje na put najlepšoj priči Vimbldona
ARTUR Feri osvojio je srca mnogih ljubitelja tenisa širom sveta sjajnim nastupom na Vimbldonu, ali verujemo da će se njegova avantura danas okončati pošto će sa suprotne strane mreže na "Centralnom terenu" biti moćni Saša Zverev (14.30).
10. 07. 2026. u 12:00
PARTIZAN DOBIO PONUDU KOJA SE NE ODBIJA?! Milioni stižu u Humsku za Ugrešića
Srpski fudbaler, Ognjen Ugrešić, uskoro bi mogao da pređe iz Partizana u Bolonju.
09. 07. 2026. u 17:21
MURINjO NEĆE DA ĆUTI: "Sramota, ovo je pljačka - usred bela dana! Zašto samo Argentini? Fudbal zaslužuje bolje..."
FUDBALERI Argentine posle nestvarnog preokreta eliminisali su Egipat u osmini finala Svetskog prvenstva.
08. 07. 2026. u 18:20
Komentari (0)