BRAZIL NA KORAK OD PARIZA: Kaboklo primakao južnoameričku selekciju Olimpijskim igrama
KOŠARKAŠI Brazila nalaze se na korak od plasmana na Olimpijske igre, pošto su u polufinala kvalifikacija pobedili Filipne sa 71:60 (12:22, 15:11, 24:6, 20:21).
Foto: EPA-EFE/TOMS KALNINS
Nije dobro počela utakmica za izabranike Aleksandra Petrovića. Oni su nakon 20 minuta igre bili u zaostatku od šest razlike - 27:33.
Ipak, južnoamerička selekcija je bila maestralna u trećem periodu koji je dobila sa 24:6 i tada je postalo jasno da će ona u veliko finale.
Najzaslužniji što je Brazil došao na korak do Olimpijskim igara bio je košarkaš Partizana Bruno Kaboklo koji je upisao dabl-dabl od 15 poena i 11 skokova. Njega je pratio Marselinjo Uretas sa 13. Igrač Crvene zvezde Jago dos Santos je meč završio sa osam poena. Kod Filipa se najviše istakao Džastin Brounli sa 15 poena, dok je Dvajt Ramos brojao do 13.
Ova reprezentacija će u finalu kvalifikacija igrati protiv pobednika meča Kamerun - Letonija.
BONUS VIDEO: "FOKUS NAM JE PARIZ 2024": Basketaš Strahinja Stojačić za "Novosti" o Olimpijskim igrama
Preporučujemo
ZVEZDA SPREMA KOŠARKAŠKU BOMBU: Reprezentativac Srbije velika želja crveno-belih
04. 07. 2024. u 21:40
ČUDO IZ NORVEŠKE NE STAJE: "Žuta horda" se ne plaši nikoga, sledeća meta je lisabonski Sporting
BAJKOVITA evropska priča Bode glimta nastavlja se u sredu uveče, kada norveški šampion dočekuje Sporting iz Lisabona u prvom meču osmine finala Lige šampiona. Stadion "Aspmira" biće poprište novog evropskog spektakla, a domaćin se nada da može da nastavi senzacionalan pohod kroz elitno takmičenje.
11. 03. 2026. u 07:00
KARLOS ALKARAZ RAZBIO NOVAKA! Đoković ne može da dođe sebi! "Ja sam u fazonu - ŠTA SE OVDE DEŠAVA?!"
Najnovije vesti iz tenisa tiču se ATP turnira u Indijan Velsu, na koji je sa velikim ambicijama stigao i Novak Đoković.
11. 03. 2026. u 20:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)