MADA IGRAJU SAMO VTB LIGU, DVORANE U RUSIJI PUNE: Publika stala uz košarku
BEZ obzira na to što ruski košarkaški klubovi zbog sankcija ne igraju u evropskim takmičenjima, interes za taj sport nije pao i dvorane su i dalje pune. Jedan broj klubova, koji nema bogate sponzore, podmladio je svoje sastave, pa je i to dalo draž domaćem prvenstvu, a neki su angažovali veterane.
Foto: Profimedia
U najvišem košarkaškom takmičenju, jedinstvenoj VTB ligi, kojoj je generalni sponzor Spoljnotrgovinska banka Rusije, osim ruskih klubova igraju i najjače ekipe iz Kazahstana i Belorusije. Kao što se očekivalo, lider je moskovski CSKA, ali ga u stopu prate Uniks iz Kazana i Zenit iz Sankt Peterburga. To je i logično, jer su to klubovi sa najvišim budžetima i oni su uspeli da sačuvaju i podosta stranaca, a neki su čak doveli nove.
Tako je Zenit ove godine doveo francuskog reprezentativca Tomasa Ertela (33). On se nije mnogo dvoumio kada je dobio ponudu da pređe u Sankt Peterburg, mada su mu neki u Francuskoj zamerali to što je odlučio da dve godine igra u Rusiji, koja je pod sankcijama.
Da je taj novac mogao da dobije u Realu iz Madrida, sigurno se ne bi selio iz tople Španije u hladnu Rusiju.
Interesantno je da je rukovodstvo Zenita dovelo još trojicu tamnoputih Amerikanca na poziciji centra. Očigledno su u nedostatku domaćih igrača angažovalo i dvojicu veterana - Sergeja Monju, kome je 39 godina, i Vitalija Frizona, sa 37.
U stepenicu nižem takmičenju nastupaju drugi timovi najbogatijih i najuspešnijih ruskih klubova, koji igraju protiv ekipa sa celog prostora zemlje. Već sada se vidi da u Rusiji nije kriza talenata, samo je potreban dobar i mukotrpan rad trenera.
Preporučujemo
Crno-belima se crno piše: Crvena zvezda ovo objavila, Partizanu se sigurno neće svideti
23. 04. 2026. u 22:53
Derbi severa dobio TSC: Ekipa iz Bačke Topole pobedila Spartak i poslala ga u drugu ligu
23. 04. 2026. u 22:40
Sjajna akcija Srpskog atletskog saveza: Potez za sva vremena
23. 04. 2026. u 22:04
Borba za drugo mesto se zahuktava: Partizan bez kapitena na "Karađorđu"
U nastavku Superlige Srbije fudbaleri Vojvodine će danas u Novom Sadu od 17 časova dočekati Partizan.
22. 04. 2026. u 09:39
Donald Tramp je zapanjen: Italija odbila da ide umesto Irana na Svetsko prvenstvo u fudbalu!
Dok se privodi kraju (zasad samo dvonedeljno) primirje, usled kog je napad na Iran započet od strane SAD i Izrael prekinut, bar u ovom trenutku, i sport i te kako oseća posledice novonastale situacije. Rat je, kako i ne bi... A sada u prvi plan dolazi i evenutalno (ne)učešće Irana na Svetskom prvenstvu u fudbalu, u kome su i Sjedinjene Američke Države jedan od domaćina.
23. 04. 2026. u 20:00
Šok: "Ceca je dala otkaz kompletnom obezbeđenju - videla je fotografiju šta su radili"
"JEDNA ptičica mi je rekla da je otpustila one radnike obezbeđenja."
22. 04. 2026. u 15:33
Komentari (0)