BUDUĆNOST OPET PALA U BEOGRADU: Podgoričanima ne prija gostovanje u prestonici Srbije

07. 11. 2021. u 14:14

KOŠARKAŠI Budućnosti doživeli su drugi poraz u ABA ligi. Mega je slavila u Beogradu sa 87:81 u 7. kolu.

БУДУЋНОСТ ОПЕТ ПАЛА У БЕОГРАДУ: Подгоричанима не прија гостовање у престоници Србије

Podrgoričanima očigledno ne prija da igraju u glavonom gradu Srbije, pošto su jedini neuspeh pre ovog doživeli od Crvene zvezde u drugom kolu.

Videćemo kako će ovo uticati na tim Aleksandra Džikića, pošto konkurenti u borbu za prvu poziciju Partizan i Crvena zvezda imaju jedan, odnosno dva trijumfa više.

Što se utakmice u dvorani "Mega Fektori" tiče, Mega je odigrala fantastično prvo poluvreme, posebno u napadu. Izabranici Vlade Jovanovića su posle 20 minuta košarke imali ubedljivu prednost od 17 razlike - 55:38.

Očekivala se reakcija Budućnosti i ona se desila, ali to nije bilo dovoljno za preokret. Imali su gosti priliku u finišu meča da dođu na minus dva, no Vladimir Micov je pri rezultatu 85:81 u kontri bacio loš pas za Vilija Rida i to je praktično bio kraj svih nadanja Podgoričana da iz Beograda mogu da odnesu dva boda.

JUNAK Karlo Matković/FOTO: ABA liga/Dragana Stjepanović/

Zanimljivo je i to da su košarkaši šampiona Crne Gore šutnuli samo devet puta za tri poena i tri puta su bili precizni.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Karlo Matković koji je ostvario dabl-dabl učinak 26 poena i 12 skokova, što mu je bilo dovoljno za indeks korisnosti 40. Njega je pratio Nikola Jović sa 18 poena. Na drugoj strani najbolji je bio Džastin Kobs koji je meč okončao sa 19 poena, dok je Vladimir Micov brojao do 17.

Budućnost posle ovogo poraza ima učinak 5-2, a Mega je do sada upisala tri trijumfa i četiri poraza.

BONUS VIDEO: Ovacije Roj Džons Junioru u dvorani Aleksandar Nikolić