NIKOLA Jokić je opet uradio nešto što je malo ko očekivao. Denver Nagetsi su na dramatičan način

НЕВЕРОВАТНО! Никола Јокић оставио цео Денвер у неверици (ВИДЕО)

Tanjug/AP

Denver Nagetsi su na dramatičan način savladali Hjuston, uz Jokića kao glavnu zvezdu.

Ipak, nije sve delovalo idealno po srpskog asa u uvodnim segmentima utakmice. Tačnije, do otprilike tri minuta pred kraj prvog poluvremena, imao je samo dva poena (prvi pogodak Denvera na meču) i jednu asistenciju.

Onda je ubacio 11 poena do poluvremena. A sve začinio bravurama u preostale dve četvrtine...

... i, na kraju, blokadom pred zvuk sirene, sprečio "rakete" da pobede:

Kada su Nagetsi na društvenim mrežama obavili snimak te defanzivne majstorije, ređali su se komentari oduševljenih navijača. Bilo ih je od "Neverovatan je!", do "A kažu da Jokić ne ume da igra odbranu..."

Ipak, najbolje stav o Nikoli dao je posle ovog meča njegov trener, Majkl Meloun.

- Rekao sam mu na poluvremenu.... Pogledao sam ga u oči i pitao: "Da li si spreman da igraš sva 24 preostala minuta?". A on me je pogledao i odgovorio: "Šta god da je potrebno!". Mislim... Nikola je ratnik, i kada je neka "frka", igrat preko njega. Zato je on velikan ove igre, rekao je Meloun.

Nikola Jokić i Denver Nagetsi, koji imaju učinak 5-4, narednu utakmicu igraju u utorak od tri sata po srednjeevropskom vremenu, kada će na svom terenu ugostiti Majami koji je ostvario sedam pobeda i samo dva poraza u dosaašnjem toku sezone.

BONUS VIDEO Kako je Beograd dočekao košarkaše koji su u Indijanapolisu dobili i "Drim tim"