"KRALJ" NADIGRAO "KNEZA": Anđušićev Monako se vratio sa -25 ali za više nije imao snage!

13. 10. 2021. u 22:44

FANTASTIČAN duel odigrali su u Madridu Real i Monako, na kraju su "kraljevi" nadigrali "kneževe" i slavili sa 94:86.

КРАЉ НАДИГРАО КНЕЗА: Анђушићев Монако се вратио са -25 али за више није имао снаге!

Odmah na početku meča izabranici Pabla Lasa stavili su do znanja da pobeda ostaje u prestonici Španije. Tome u prilog govori serija od 13:1, a nakon 10 minuta igre i prednost od 18 poena (30:12).

Tim Zvezdana Mitrovića u drugoj četvrtini potonuo je još dublje sredinom druge četvrtine prednost domaćeg tima išla je i do 25 poena, ipak, znatno bolje je zaigrao Monako u završnici i uspeo da se vrati na 12 poena zaostatka do poluvremena (51:39).

Prijala je gostujućem timu pauza, te su u nastavku uspeli u nekoliko navrata da se spuste na svega šest poena minusa, a treća četvrtina bila je završena rezultatom 72:65.

U potpunosti se u nastavku istopila prednost "kraljeva" koji su u završnici rivalu dozvolili da izjednači, prvo na 81:81, a potom i 83:83, nije tim iz kneževine imao snage za više od toga, te je na kraju real slavio 94:86.

U timu reala najbolji je bio Jabusele sa 18 poena, 13 je ubacio Huertel. Kod gostiju je Džejms upisao 24 poena, 12 je postigao Hol, dok je Danilo Anđušić za 24 minuta na parketu postigao osam poena uz dva skoka i isto toliko asistencija.