ZVEZDA SKUPO PRODALA KOŽU: Desetkovani šampion Srbije nadoknadio minus 14, ali pao u završnici

01. 10. 2021. u 19:25

KOŠARKAŠI Crvene zvezde poraženi su u Istanbulu sa 61:57 u utakmici prvog kola Evrolige.

ЗВЕЗДА СКУПО ПРОДАЛА КОЖУ: Десетковани шампион Србије надокнадио минус 14, али пао у завршници

Dajšon Pjer je predvodio četu Aleksandra Đorđevića do pobede sa 13 poena, buker i Veseli postigli su po osam, uz devet, onposno pet skokova.

S druge strane, najefikasniji na meču nikola Ivanović sa 16 poena. Uz šest asistencija bio je ovo sjajan debi za Zvezdu u Evroligi, šteta je što nije krunisan i pobedom.

A do toga nije došlo zbog startnih 0:14, ali još više zbog čak 21 izgubljene lopte crveno-belih.

Kalinić i Volters upisali su po devet poena.

Srpski predstavnik će u drugom kolu Evrolige igrati protiv Makabija u Tel Avivu.

ČETVRTA ČETVRTINA

De Kolo promašuje  prvo slobodno bacanje, ali je precizan u drugom i to je kraj!

40. minut 60:57 - Henri pogađa za dva, s druge strane Mitrović vara Veselog za dva uz faul, ali je neprecizan za plus jedan. Ivanović trojkom vraća meč na jedan pos, ali malo je vremena. Biće tajm-aut.

39. minut - 58:52 Mitrović smanjuje posle novih poena De Kola. Novi tajm-aut posle koga ostaje još dovoljno vremena da Zvezda stigne zaostatak.

56:49 - Pjer je najeikasniji igrač utakmice i nekako uvek pogodi kad se Zvezda približi. Posle njegovog zakucavanja do prvih poena iz igre, i to trojkom, dolazi Nando De Kolo pa je Radonjić prinuđen da traži tajm-aut.

37. minut - 51:47 Veseli ne koristi kontru Fenerbahčea, to je prvi njegov promašaj za dva.

36. minut - Kalinić  pokušava lukavo da uposli Mitrovića i greši a u sledećem napadu zaustavljen je rampom. S druge strane, Lazarević blokira Polonaru.

33. minut - 49:47 Veseli je ostao sam na poludistanci i lako poentirao. Potom je Polonara pokušao trojku i srećom bio neprecizan. Neprecizni su i Volters, odnosno Ivanović iza linije za tri, ali Kalinić je iznudio faul, posle koga Ivanović pogađa dvojku uz dodatno slobodno koje realizuje.

32. minut - 47:44 Lako prolazi Akpinar, ali s druge strane Volters omogućuje Kuzmiću da uradi isto.

31. minut - 45:42 Nejt Volters pogađa dodatno slobodno bacanje, a onda u kontri posle odlične odbrane asistira Ivanoviću i tako crveno-beli za desetak sekundi opet se vraćaju u igru.

TREĆA ČETVRTINA

45:37 - Četvrtinu zatvara dvojkom Kuzmić.

30. minut - 45:35 Pjer je sada sigurna sa linije slobonih bacanja i povećava prednost Turaka na sedam poena, a Polonarina trojka donosi dvocifren zaostatak Zvezde.

29. minut - 40:35 Nando De Kolo sa penala postiže svoj prvi poen na utakmici. Polonarr beži Simonoviću i Kaliniću za pet poena prednosti Fenerbahčea.

28. minut 37:35 - Volters sada održava Zvezdu u igri, njegova četiri poena za manje od minut.

27. minut - 35:31 Pjer trojkom prekida post, to je druga trojka Fenera na utakmici i tek deseti poen obe ekipe u trećoj četvrtini. Usledilo je i polaganje Veselog za plus četiri

26. minut - Tri minuta nema poena na meču pa je Đorđević pozvao tajm-aut. ispromašivali su se i jedni i drugi a najviše De Kolo, Henri i Holins.

23. minut - 30:31 - Zvezda je povela trojkom Holinsa i mini-serijom od 5:0 na startu drugog poluvremena.

Zvezda je prvo poluvreme završila sa 14 izgubljenih lopti, ali i pet skokova više od protivnika. posle očajnog starta i 0:14 u prvih pet minuta, Kalinić i kuzmić su režirali preokret, uz pomoć Ivanovića i Lazarevića pa je u jednom trenutku Zvezda prešla i u minimalno vođstvo koje su brzo preokrenuli Melih i Buker.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - 28:26 Veseli postiže četvrti poen i postavlja konačan rezultat prvog poluvremena.

19. minut - 26:26 Ivanović sa penala donosi izjednačenje.

18. minut - 26:24 Kalinić svojim devetim poenom prekida mini-seriju Fenerbakčea i primorava Đorđevića da zove tajm-aut.

16. minut - 26:22 Sam je ostao Melih Mahmutoglu u korneru i vraća prednost Feneru. Odmah zatim gubi loptu Holins pa Buker pogađa za dva. Tajm-aut traži Radoonjić posle serije domaćina od 5:0.

15. minut - 21:22 Vodi Zvezda! Volters je iskoristio četvrtu priliku za vođstvo crveno-belih.

14. minut - 21:20 Propustila je Zvezda dve prilike da pređe u vođstvo, a drugi pokušaj završio se faulom Kuzmića u napadu. To je njegova treća lična greška.

13. minut - 21:20 Melih je ubacio jedno slobodno bacanje, posle čega Ivanović trojkom dovodi Zvezdu na minus jedan!

11. minut - 20:17 Lazarević postiže četvrti poen na meču.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - 18:15 Kraj prve četvrtine. Zvezda je za poslednjih pet i po minuta ove deonice postigla 15, a primila samo tri poena i posle očajnog starta uspela da uhvati priključak. Sedam poena Kalinića i četiri Kuzmića. Brine broj izgubljnih lopti - bilo ih je čak devet!

8. minut - 16:13 Trojka Kalinića! Bilo je 14:0 za Turke pre manje o četiri minuta, sada je Zvezda stigla na posed zaostatka. Tajm-aut traži Đorđević

8. minut - 16:10 Zvezda je za osam minuta izgubila osam lopti.

7. minut - 14:8 Kuzmić i Kalinić vraćaju Zvezu u igru.

6. minut - 14:2  Šajok promašuje trojku, a iz tranzicije Kalinić donosi prve poene Zvezdi.

4. minut - 12:0 Buker posle novih poena u ulozi asistenta. Raste prednost Turaka, Zvezda još bez poena.

3. minut - Buker sa četiri uzastopna poena donosi osetnih 8:0 za Fenerbahče posle čega Radonjić zove tajm-aut.

1. minut - 4:0 Utakmicu je poenima za Fener otbvorio Jan Veseli, zatim je Simonović izgubio loptu pa su Turci preko Šajoka udvostručili prednost.

Pred početak meča minutom ćutnje odata je pošta Dušanu Ivkoviću.

Meč u Istanbulu počinje u 19.45 a tekstualni prenos možete da pratite na portalu "Novosti".

- Početak je Evrolige, svi smo veoma motivisani i jedva smo čekali da počne. Nažalost, mnogo zdravstvenih problema i to je veliki problem. Veoma je teško za neke prognoze, da se bilo šta govori unapred. Mi smo nov tim sa mnogo zdravstvenih problema, oni su isto nov tim sa novim trenerom. Najbitnije je da gledamo nas, našu igru i da se potrudimo da odigramo što bolje. Da vidimo gde smo sada trenutno, pa iz dana u dan da probamo da dižemo igru i formu - rekao je Marko Simonović.