JOŠ JEDNA POBEDA PARTIZANA: Crno-beli se vraćaju iz Dalmacije sa dve pobede, posle Zadra, pao i Split

30. 09. 2021. u 18:12

KOŠARKAŠI Partizana savladali su split u gotima sa 69:59 u prvoj utakmici drugog kola ABA lige.

ЈОШ ЈЕДНА ПОБЕДА ПАРТИЗАНА: Црно-бели се враћају из Далмације са две победе, после Задра, пао и Сплит

Crno-bele su do trijumfa predvodili Zek Ledej i Alen Smajlagić. Obojica su ostvarili dabl-dabl, s tim što je Ledeju to drugi u isto toliko zvaničnih nastupa za Partizan ove sezone.

Ledej je ubacio samo jednu dvojku iz šest pokušaja, ali zato je iza linije 6,75 bio odličan - pet od pet. Uz to je ubacio i četiri od osam slobodnih bacanja, a dodao je i 11 skokova.

Smajlagić je uz 12 poena zabeležio 13 skokova i pet asistencija, a najbolji je bio u trećoj četvrtini.

Kod domaćina se istakao Perković sa 17 poena. Splićani nisu dali koš poslednjih šest minuta utakmice. U prvom poluvremenu za tri poena su šutirali 1/21,  u drugom su nešto popravili procente, pogodili su 6 od 16, najviše zahvaljujući Perkovićevom učinku početkom četvrte deonice.

Žuti su se probudili krajem trće četvrtine koju su čak i rešili u svoju korist.