IGRAĆE SE MAJSTORICA! Budućnost u dramatičnoj završnici slavila u Morači, Lojd i Davidovac promašili titulu (VIDEO)

24. 05. 2021. u 20:00 >> 22:54

KOŠARKAŠI budućnosti savladali su Crvenu zvezdu sa 81:80.u četvrtoj utakmici finala plej-ofa.

ИГРАЋЕ СЕ МАЈСТОРИЦА! Будућност у драматичној завршници славила у Морачи, Лојд и Давидовац промашили титулу (ВИДЕО)

Prokockala je Crvena zvezda plus 12, na kraju imala i poslednji napad i u njemu dve prilike, ali serija se vraća u Beograd! Lojd pa Davidovac prokockali su dve brejk i meč lopte.

Fenomenalan je bio Kobs sa 22 poen i sedam asistencija, uz šut od blizu 70 odsto. Imo je podršku u mitroviću (13p), Ivanoviću (11p), Zoranu Nikoliću (10p) i Danilu nikoliću koji je uz osam poena imao i devet skokova.

Zvezdu je predvodio Lojd sa 23 poena, a dvocifreni su bili i Noko sa 13 i dobrić sa 12 poena.

ČETVRTA ČETVRTINA

Lojd promašuje sa poludistance, Lazić pravi faul sedam sekundi pre kraja. Kobs na liniji penala,  pogađa jedno slobodno. Budućnost vodi pola koša, Zvezda ima sedam sekundi za poslednji napad!

40. MINUT - Nikolić promašuje za tri, ali kuzmić pravi faul pod košem. Nerešeno je!

38. MINUT - Noko pravi dva faula u jednom napadu. Zvezda u neizvesnu završnicu ulazi opterećena faulovima. Dobrić izjednačenje, pa asistira Kuzmiću za novo vođstvo Zvezde.

37. MINUT - 77:76 Vodi Budućnost!

36. MINUT - Kobs smanjuje na tri. Faul u napadu pravi Simonović, pa Ivanović pogađa. Volden pogađa prvu trojku na meču.

35. MINUT - Simonović ne koristi prodor, Kobs pogađa dva plus jedan, ali Lojd trojkom vraća prednost!

34. MINUT - Trojka Nikolića, pa zakucavanje i prepolovilo se plus deset u nekoliko sekundi. Dobrić pogađ slobodna bacanja, on je treći igrač Zvezde sa dvocifrenim učinkom. Del Vale s druge strane uzvraća i opet je pet razlike.

33. MINUT - Hol povlači kontru i aistira. Lojd polaže za dva uz faul. Milojević zove poslednji tajm-aut.

32. MINUT - Prve poene u poslednjoj deonici postiže Hol. Budućnost dva minuta bez poena.

TREĆA ČETVRTINA

30. MINUT - Volden gubi loptu i pravi nesportsku. Nikolić pogađa jedno od dva. Zvezda ima plus četiri. Dobrić pogađa jedno slobodno bacanje, Ivanović promašuje trojku uz zvuk sirene. Ostaje plus pet za creveno-bele.

29. MINUT - Taman kad se mislilo da Dela Vale vraća Budućnost u život, Davidovac uzvraća trojkom.

28. MINUT - Serija Lojdovih promašaja, Noko prinuđen da pravi faul i šalje Nikolić na liniju za penale. Radonjić zove tajm-aut u pravom trenutku.

27. MINUT - Trojkom Lazića Zvezda stiže do plus 10, Kobs pogađa za dva, ali Noko uzvraća. budućnost je pred porazom, a Zvezda nadomak brejka i titule! Ivanović trojkom prekida seriju crveno-belih.

26. MINUT - Trojka Hola za plus osam. Da li je ovo najava Zvezdine titule?

25. MINUT - Lojd pogađa za dva ali ne relizuje dodatno bacanje. Lazić trojkom povećava prednost Zvezde na plus šest.

23. MINUT - Noko preko Nikolića, ali kobs ekspresno uzvraća. Zbvezda ima poen prednosti!

21. MINUt - Počelo je drugo poluvreme. Otvara ga Kobs sa dva poena.

DRUGA ČETVRTINA

20. MINUT - Dobrić pravi faul u napadu, to je njegova treća lična greška na utakmici. Noko zaključuje poluvreme iz odbojke. Zvezda ide na veliki odmor sa plus tri!

19. MINUT - Kobs sa linije slobodnih bacanja pogađa samo prvo i ostavlja Zvezdu u vođstvu. Dobrić uvećava tu prednost sa penala (37:40).

18. MINUT - (38:36) Nikolić pogađa trojku, pa Volden i opet Nikolić pucaju penale

17. MINUT - Kobs je počeo da razigrava i saigrače. Asistencija za ridovo zakucavanje - 32:34.

15. MINUT - Kuzmić vraća pet, ali Mitrović zakucava i postiže deseti svoj poen. Njegovi poeni održavaj ubudućnost u igri sredinom druge četvrtine.

14. MINUT - 31:25 - Džordan lojd ne pogađa dodatno slobodno bacanje, Mitrović vraća na plus tri za Zvezdu.

13. MINUT - (25:28) Konačno je promašio Kobs, ali ispravlja ga iz odbojke Mitrović. Sledi faul Branka Lazića i posle alej-apa vilija rida Radonjić odmah traži tajm-aut.

12. MINUT - (21:28) Tri trojke iz četiri pokušaja za Lojda. on je sa 11 poen najefikasniji u ekipi crvene zvezde. S druge strane zapažen je Kobs sa devet poena i stoodstotnim šutem za dva.

PRVA ČETVRTINA

9. MINUT - Incidente u Morači izaziva malonrojna publika koja vređa Dobrića.

8. MINUT - Volden promašuje za tri, ali Lazić ofanzivnim skokom iznudio faul i Zvezda prekida seriju Podgoričana.

7. MINUT - Serija Budućnosti 5:0. Rid zakucava, pa Kobs pogađa uz faul za 13:19.

4. MINUT - Simonović pogađa težak šut za 4:7, pa greši Rid. Pogađa Lojd za 4:9. Posle zakucavanja Edžima, odgovara Lojd trojkom.

3. MINUT - Prve poene na utakmici postiže Rid – 2:0. Dela Vale krade loptu N-oku, pa pogađa Kobs. Prve poene za Zvezdu postiže Lojd – 4:3.

1. MINUT - Počela je utakmica.

Zvezda je posle dve pobede u Beogradu izgubila u dramatičnoj završnici treće utakmice u Podgorici.

Crveno-beli propustili su prvu meč loptu za titulu, ali i dalje vode 2-1 u seriji i večeras će imati drugu priliku da dođu do trofeja.

Treneri obe ekipe slažu se da nema mnogo vremena za odmor ili pripremu utakmice.

- Prevelikog vremena za pripremu naredne utakmice nema i pokušaćemo da ga iskoristimo da osvežimo i pripremimo ekipu. Treba skoncetrisano da uđemo u meč sa ciljem da smanjimo broj grešaka i sa željom da imamo veći kontinuitet dobrih minuta u odnosu na treći meč - rekao je strateg crveno-belih.

Slično razmišlja i trener Podtgoričana:

- Čeka nas četvrta utakmica, koja će takođe biti zahtevna, kao i prethodne tri. Nemamo mnogo vremena za oporavak, odmor, ni za preveliku analizu. Pokušavamo da u hodu uradimo sve što možemo da budemo što bolji i da vratimo seriju za Beograd - zaključio je Miljević.