IGRAĆE SE ČETVRTA UTAKMICA: Zvezdu izdao šut za tri poena

22. 05. 2021. u 20:18 >> 22:31

KOŠARKAŠI Budućnosti pobedili su Crvenu zvezdu u trećoj utakmici finala plej-ofa ABA lige sa 74:71.

ИГРАЋЕ СЕ ЧЕТВРТА УТАКМИЦА: Звезду издао шут за три поена

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Dela Vale sa 19 poena, Nikolić i Ivanović dodali su po 11, ali Zvezda je pobedila samu sebe, najviše lošim procentom za tri - Dobrić i Davidovac su gađali 2/7 obojica, a Lojd i Simonović iz osam pokušaja (5:3) nijedan pogodak.

I pored lošeg procenta za tri Dobrić je sakupio 17 poena, a najefikasniji u crveno-belom dresu bio je Lojd sa 19.

Sledeći meč u seriji biće odigran takođe u Podgorici, u ponedeljak od 20 časova i 30 minuta.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. MINUT - (73:71) Lojd pogađa penale. Lazić pravi faul i Budućnost izvodi penale za pobedu.

39. MINUT - (73:69) Simonović je završio utakmicu sa pet faulova dva minuta pre kraja. Lojd pogađa dva penala za minus četiri. Dobrić u poslednjoj sekundi napada pogađa trojku, ali vraća Budućnost.

38. MINUT - Opet je plus sedam za Budućnost, asistencija Ivanovića za Rida. Ivanović neprecizan za tri.

37. MINUT - (64:61) Dobrić precizan sa penala i ponovo je jedan posed razlike.

36. MINUT - Noko zakucava, ali Dela Vale i Nikolić pogađaju trojke i to je plus sedam za domaću ekipu.

35. MINUT - (58:55) Edžim pomaže Zvezdi petim faulom posle koga je napravio i tehničku. Dejan milojević traži tajm-aut, da li je ovaj potez Amerikanca možda najava Zvezdinog preokreta i osvajanja titule?

34. MINUT - Volden pravi peti faul i utakmica je za njega završena.

32. MINUT - (53:53) Posle trojke u napadu, zaigrao je Lazić i neverovatnu odbranu, sa tri ukradene lopte omogućio Zvezdi novo izjednačenje!

31. MINUT - Nije mogla bolje da počne poslednja deonica za crveno-bele - trojkom Branka Lazića.

TREĆA ČETVRTINA

29. MINUT - Budućnost je drugi put na utakmici napravili seriju od 7:0 i opet ima plus pet.

28. MINUT - Ponovo vodi Budućnost (47:44).

25. MINUT - (38:38) Davidovac je promašio trojku, pa s druge strane napravio faul.

24. MINUT - (38:36) Odlična odbrana Noka, Ivanović iz očaja gađa, ali promašuje trojku. S druge strane neprecizan Dobrić, ali Volden pogađa trojku za vođstvo Zvezde!

23. MINUT - (36:35) Prve poene u drugom poluvremenu postiže Rid sa penala – 36:32. Trojku iz ugla postiže Lazić, pa Nikolić maši dugu dvojku. Trojku maši Davidovac, ali Lazić hvata ofanzivni skok. Davidovac je ponovo promašio.

Budućnost gubi još jednu loptu.

DRUGA ČETVRTINA

20. MINUT - (35:32) Budućnost pogađa novuu trojku za plus tri, Radonjić uzima tajm-aut za poslednji napad u prvom poluvremenu. Dobrić pokušava iz daljine za tri, ne pogađa.

17. MINUT - Kobs neprecizan za tri, jedina trojka budućnosti i dalje je ona Ivanovićeva. Kori Volden pravi treći faul, zbog čega ga je Radonjić odmah zamenio. Budućnost izjednačuje trojkom Dela Valea.

16. MINUT - (27:30) Razigrao se Lojd i vratio crveno-bele u vođstvo. Milojević prinuđen na tajm-aut

15. MINUT - (26:25 ) Lojd pogađa dvojku za prekid serije Podgoričana, ali Mitrović se razigrao.

14. MINUT - (24:21) Budućnost pravi seriju od 7:0 i preuzima vođstvo.

13. MINUT - Evo i prve trojke za Budućnost, opet taj Ivanović! Rezultat je 20:21 i Radonjić zove tam-aut.

11. MINUT - (17:21) Popović zakucava preko Dobrića, a u sledećem napadu promašuje trojku kojom bi budućnost prešla u vođstvo. Lojd pogađa slobodna bacanja i vraća plus četiri.

PRVA ČETVRTINA

Zvezda vodi posle prve četvrtine 19:15. Dejana Davidovac sa sedam poena - sve u poslednjih dva minuta - i Ognjen Kuzmić sa pet najzaslužniji su za vođstvo crveno-belih.

10. MINUT (15:19)

7. MINUT - (11:11) Davidovac na kratko dovodi Zvezdu u prednost. S druge strane Kobs pogađa dva slobodna i to je novo izjednačenje.

6. MINUT - (8:7) Dobrić pogađa trojku!

4. MINUT - (5:4) Zvezda je izašla iz bonusa posle tri minuta.

1. MINUT - Počela je utakmica, prvi napad ima Budućnost. Zvezdina petorka je: Hol, Lojd, Lazić, Simonović, Noko

U danu kada fudbalska sekcija Crvene zvezde na spektakularan način proslavlja šampionsku titulu, košarkaši imaju "meč loptu" da odbrane svoju odvojenu pre dve godine.

Budućnost mora da pobedi kako bi ostala u igri, a Zvezda je obezbedila minimum majstoricu.