SRBIN JE NAJBOLJI U EVROPI: Ostavio iza sebe Mesija, Krosa, Sanča, Lukakua
NAJBOLjI asistent u ligama petice u 2021. godini je Filip Kostić.
Foto: EPA-EFE/RONALD WITTEK/POOL
Tako tvrdi Institut za nauku u sportu (CIES) prema čijoj računici srpski reprezentativac ima devet asistencija ove godine.
Kostić iza sebe ostavio velika imena poput Lionela Mesija, Tonija Krosa, Tomasa Milera, Romelua Lukakua i Džejdona Sanča.
Drugi asistent liga “petica” je Borna Sosa iz Štutgarta, treći je Tomas Miler, četvrti je Toni Kros, a peti Lionel Mesi. Iza Filipa Kostića ostali su još Aleksandar Golovin, Leroj Sane, Džejdon Sančo, Jonas Hofman i Romelu Lukaku.
Filip Kostić je u ligama petice i najbolji po broju stvorenih šansi. Iza sebe je po tom parametru ostavio Džejdona Sanča, Memfisa Depaja, Jozua Kimiha i Luka Šoa.
Preporučujemo
NE MOŽE SE BEZ TRENERA NA GVARDIOLU: Siti je više nego spreman da iskoristi "haos" u redovima "plavaca"
ONO što je i u idealnim okolnostima jedno od najtežih gostovanja u Premijer ligi, za Čelsi dolazi u najgorem mogućem trenutku. Posle raskida saradnje sa Encom Mareskom, „plavci“ bez šefa stručnog štaba gostuju Mančester sitiju (18.30), koji nema pravo na novi kiks u trci za titulu.
04. 01. 2026. u 11:30
ŽIVOTNI BRODOLOM ČOVEKA KOJEM SE DIVILA JUGOSLAVIJA: Upao u finansijske probleme, ostao bez kuće
Tim rečima hrvatski "Večernji list" piše o životnom padu nekada istinskog sportskog asa SFRJ.
04. 01. 2026. u 14:03
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)