POBEDA CRVENE ZVEZDE: Goleada krajem prvog poluvremena rešila utakmicu (VIDEO)

20. 03. 2021. u 18:33 >> 20:53

CRVENA zvezda je nastavila pobednički niz i u 28. kolu Linglong Superlige Srbije savladala lučansku Mladost sa 4:1 na stadionu "Rajko Mitić".

ПОБЕДА ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ:  Голеада крајем првог полувремена решила утакмицу (ВИДЕО)

Bila je ovo 16. uzastopna pobeda lidera prvenstva Srbije, kojom su zadržali prednost od devet bodova nad najbližim pratiocem Partizanom.

- Ono što je trebalo da se vidi se videlo. Bitan je rezultat, uložili smo veliki napor da završimo ovu seriju od 11 utakmica. Nemam šta da zamerim igračima i idu na zasluženi odmor - rekao je posle utakmice trener šampiona Srbije Dejan Stanković.

Sledi reprezentativna pauza, posle koje Zvezda gostuje Napretku, a Metalac dočekuje Radnički. U međuvremenu, crveno-beli će dočekati IMT u kupu.

CRVENA ZVEZDA - MLADOST 4:1

Stadion: Rajko Mitić, bez publike

Strelci: Milunović 39, Kanga 40, Pavkov 45, Nikolić 51 - Jovanović 34

Crvena zvezda: Borjan – Gajić (Vukanović), Milunović, Degenek, Gobeljić – Petrović (Odada), Gavrić(Srnić), Kanga(Nikolić) – Ivanić, Katai – Pavkov(Falčineli).

Mladost Lučani: Milović – P. Jovanović,Marković, S. Jovanović, Mićević, Baha, Ožegović, Cvetković, Leković, Ješić, P.Jovanović, Odita.

DRUGO POLUVREME

83. MINUT Posle neuspešnog pokušaja Ivanića krenuo je Odita u polu kontranapad ali je zaustavljen prekršajem.

81. MINUT - Đorđević prodire po levom krilu i upošljava Babića koji šutira pored stative.

68. MINUT - Ivanić, pa Katai pokušavaju, nema gola.

66. MINUT -Strelac jedinog gola za Mladost Jovanović šutirao je preko prečke.

64. MINUT - Posle kornera sa leve strane malo je nedostajalo da Baha savlada sopstvenog golmana.

61. MINUT - Vukanović šutira pravo u Milunovića.

55. MINUT - Dug napad Mladosti završio je Marković koji se spetljao na petercu.

51. MINUT - GOL ZA ZVEZDU Kako je završilo prvo poluvreme, tako je započelo drugo - golovima. Prošao je u svom stilu po levom krilu Aleksandar Katai, pronašao Nikolića na drugoj stativi a ovaj hlanokrvno reagova za sada već ubedljivu prednost crveno-belih.

46. MINUT - Dvostruka izmena u Crbvenoj zvezdi. Umesto Kange ušao je Aleksa Vukanović, a umesto Gavrića na terenu je sada Veljko Nikolić.

Više od pola sata nije bilo uzbuđenja, a onda četiri gola za 11 minuta!

45. MINUT - GOL ZA ZVEZDU Pavkov pogađa posle kornera sa leve strane.

43. MINUT - Gužva u šesnaestercu Zvezde poslenj slobodnog udarca. Lučanci se ne predaju uprkos šokantnom preokretu Zvezde.

40. MINUT - KAKAV PREOKRET Sada je 2:1, strelac Kanga.

39. MINUT - GOL ZA ZVEZDU Milunović je pogodio mrežu bivšeg kluba posle 11. kornera crveno-belih koji je izbveo Kanga.

37. MINUT - Ivanić šutira preko gola posle akcije Kataija.

34. MINUT - GOL ZA MLADOST Istrčao je kontru posle kornera Zvezde kapiten Lučanaca Jovanović, izašao sam ispred Borjana, a onda ga majstorski lobovao. Gosti vode

31. MINUT - Sedmi korner za Zvezdu, a odmah zatim i osmi. Naizmenično ih izvode Kanga i KAtai.

27. MINUT - Opet korner. Kanga je uputio čudnu loptu na peterac, Milović je bio nesiguran i ispustio loptu, srećom po njega nije bilo opasnosti.

25. MINUT - Zvezda vodi, ali u kornerima - 5:0.

17. MINUT - Obećavao je napad Zvezde, ali posle nepreciznog dodavanja Ivanića Mladost neočekivano dolazi do prilike. Borjan jedva zaustavlja šut Saše Jovanovića.

13. MINUT - Pokušali su gosti posle nesigurnosti Degeneka u odbrani, interveniše Borjan. Usledila je kontra preko Kataija, ali samo korner posle koga Gavrić očajno šutira.

10. MINUT - Ivanić je izborio korner sa desne strane, Milunović je pokušao ali je bio dobro pokriven.

8. MINUT - Prva ozbiljna prilika na meču. Pavkov šutira glavom posle centaršuta Kange, ali lopta prolazi pored stative Milovićevog gola.

1. MINUT - Počela je utakmica, prvi napad ima Crvena zvezda.