AUTOGOL REŠIO DERBI: Doson u svoju mrežu za trijumf Mančester junajteda protiv Vest hema

14. 03. 2021. u 22:16

FUDBALERI Mančester junajteda savladali su Vest Hem sa 1:0 u 30. kolu Premijer lige.

АУТОГОЛ РЕШИО ДЕРБИ: Досон у своју мрежу за тријумф Манчестер јунајтеда против Вест хема

Odlučujući trenutak viđen je u 53. minutu kada je defanzivac Vest Hema Doson postigao autogol.

U prvom poluvremenu je viđena totalna dominacija Junajteda. Imali su dve trećine vremena loptu u svom posedu.

Uputili su čak osam šuteva od kojih su dva išla u okvir gola. Najveće šanse propustili su Markus Rašford u 25. i 39. minutu, kao i Grinvud u 37. minutu.

Međutim, inicijativa se isplatila na startu drugog dela. Kreg Douson, igrač Vest Hema, pokušao je glavom da izbije loptu, ali je poslao u sopstvenu mrežu. Ono što nisu uspeli fudbaleri Junajteda uradio je defanzivac „čekićara“ za njih.

Posle primljenog gola, Vest Hem je konačno počeo da napada. Bila je mnogo ravnopravnija igra. U 61. minutu, golman Lukas Fabijanski je zaustavio udarac Bruna Fernandeša. Grinvud je u 77. minutu pogodio stativu.

Najbolju priliku za Vest Hem propustio je Čeh Tomaš Souček, kada je u 80. minutu blokiran njegov šut u šesnaestercu. Do kraja meča više nije bilo uzbuđenja.

Junajted se ovim trijumfom vratio na drugo mesto na tabeli. Crveni đavoli sada imaju 57  bodova, bod više od Lestera na trećem mestu. Ubedljivo vodi Mančester siti sa 71 poenom.

Vest Hem je ostao na petoj poziciji sa 48 poena, sa tri boda i mečom manje u odnosu na četvrtoplasirani Čelsi, odnosno do mesta koje vodi u Ligu šampiona.