PREMIJER LIGA: Šesti uzastopni poraz Sautemptona, Vulvsi se osvetili za FA Kup

14. 02. 2021. u 15:43

FUDBALERI Vulverhemptona pobedili su ekipu Sautemptona sa 1:2 u utakmici 24. kola Premijer lige i tako se osvetili svecima za nedavnu eliminaciju iz FA kupa.

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Шести узастопни пораз Саутемптона, Вулвси се осветили за ФА Куп

Domaćin je poveo u 25. minutu golom Danija Ingsa koji je iskoristio centaršut Stjuarta Armstronga i sjajnim volej udarcem matirao Ruija Patrisija. Činilo se tada da ćemo videti reprizu okršaja iz kupa jer je i tada Sautempton poveo preko Ingsa.

Ipak, u 53. minutu Ruben Neves sa bele tačke najavljuje preokret. Penal je dosuđen pošto je Bertrand igrao rukom.

Pobedu Vulverhemptonu doneo je Pedro Neto u 66. minutu.

Vulfsi su ovom pobedom pretekli Sautempton na tabeli Premijer lige, sa bodom više ali i utakmicom više.

Sautempton je u ligi zaredao šest poraza, uključujući i katastrofu od MAnčester junajteda od 0:9. Jedinu pobedu su ostvarili 4. januara protiv Liverpula i od tada znaju za uspehe samo u FA kupu.