POTOP FIORENTINE: Napoli se poigravao sa rivalom, brojao do šest (VIDEO)

17. 01. 2021. u 16:02

FUDBALERI Napolija deklasirali su Fiorentinu sa 6:0 na svom terenu, u utakmici 18. kola Serije A.

ПОТОП ФИОРЕНТИНЕ: Наполи се поигравао са ривалом, бројао до шест (ВИДЕО)

Pitanje pobednika na ovom meču rešeno je posle prvog poluvremena kada je Napoli četiri puta pogađao mrežu gostujućeg tima.

Goleadu na stadionu "Dijego Armando Maradona" započeo je Lorenco Insinje u petom minutu, Dijego Deme je bio strelac u 36, Irvin Lozano dva minuta kasnije, a tačku na prvo poluvreme stavio je Zjelinski u 45. minutu.

Nije se stanje na terenu promenilo ni u nastavku utakmice. Izabranici Đenara Gatuza nastavili su da napadaju i nagrađeni su sa još dva pogotka.

Najpre je na 5:0 povisio Insinje sa penala u 72. minutu, a konačan rezultat postavio je Mateo Politano u 89. minutu.

Srpski fudbaler Dušan Vlahović odigrao je celu utakmicu za Fiorentinu, dok je Nikola Milenković na terenu bio do 85. minuta.

Napoli je upisao 11. pobedu od početka šampionata i treći je na tabeli sa 34 boda, dok je tim iz Firence na 14. poziciji sa 18 osvojenih bodova.