BUNDESLIGA: Bajernu malo i dva gola prednosti, Menhengladbah šokirao favorita

08. 01. 2021. u 22:43

FUDBALERI Borusije iz Menhengladbaha pobedili su večeras na svom terenu posle preokreta Bajern iz Minhena sa 3:2, u prvoj utakmici 15. kola Bundeslige.

БУНДЕСЛИГА: Бајерну мало и два гола предности, Менхенгладбах шокирао фаворита

Bajern je do 26. minuta stekao dva gola prednosti, nakon što su strelci bili Robert Levandovski u 20. minutu iz jedanaesterca i Leon Gorecka. Domaći su do kraja poluvremena izjednačili zahvaljujući dvostrukom strelcu Jonasu Hofmanu, golovima u 36. i 45. minutu.

Pobedonosni gol postigao je Florijan Nojhaus u 49. minutu.

Menhengladbah je ostvario drugu uzastopnu pobedu, ukupno šestu u Bundesligi i sedmi je na tabeli sa 24 boda.

Aktuelni šampion je pretrpeo drugi poraz u ligi i prvi je na tabeli sa 33 boda, dva više ali i utakmicom više od drugoplasiranog Lajpciga.