NEZAUSTAVLJIVI SUAREZ: Atletiko sačuvao prvo mesto

30. 12. 2020. u 21:37

ATLETIKO Madrid je večeras na svom terenu pobedio Hetafe sa 1:0 u meču 16. kola La Lige

НЕЗАУСТАВЉИВИ СУАРЕЗ: Атлетико сачувао прво место

Madrinjani su došli do pobede koja ih je ostavila na prvoj poziciji na tabeli. Junak "jorgandžija" bio je Luis Suarez, postigavši jedini gol na meču.

Presudni momenat dogodio se u 20. minutu, Karasko je centrirao iz prekida, a sjajan gol postigao je bivši fudbaler Barselone, ovo je ujedno bio njegov osmi gol na 11 duela za Atletiko.

Samo šest minuta kasnije, Suarez je ponovo bio u sjajnoj šansi kada je šutirao sa deset metara nakon kornera, ali ovaj put lopta ide tik iznad prečke gola Hetafea.

U drugom delu Atletiko je iskusno čuvao svoju prednost, ali je Hetafe u finišu mogao do remija. Najbolju šansu gosti su propustili u 87. minutu, kada je Timor sjajno šutirao iz slobodnog udarca, ali lopta ide iznad prečke.

U istom terminu igrali su Selta i Hueska, a domaći su slavili sa 2:1. A ranije fudbaleri Granade pobedili su na svom stadionu ekipu Valensije rezultatom 2:1.